دانشگاه آمریکایی گیرنه Girne American University یا به اختصار، GAU یک دانشگاه غیرانتفاعی واقع در گیرنه، شهری در قبرس شمالی می باشد. این دانشگاه در سال ۱۹۸۵ توسط آقای سرهات آکپینار (Serhat Akpinar) به‌عنوان یک موسسه آموزش عالی به سبک دانشگاه‌های آمریکایی تأسیس شد. در حال حاضر این دانشگاه دارای بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو از ۱۳۵ کشور مختلف است و تا به الان بیش از ۱۸۰۰۰ دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. دانشگاه آمریکایی گیرنه یکی از معتبر ترین دانشگاه های قبرس می باشد که در رتبه بندی کشوری، رتبه 5 را کسب کرده است و همچنین در رتبه جهانی 3947 قرار دارد. همراهان عزیز توجه داشته باشید که این رتبه بندی ها ممکن است در سال های مختلف، بسته به نوع فعالیت و عملکرد دانشگاه تغییر کند. دانشگاه آمریکایی گیرنه، 11 دانشکده، 8 مدرسه، 22 مرکز تحقیقاتی، یک موسسه تحصیلات تکمیلی و بیش از 100 برنامه در کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

چرا تحصیل در دانشگاه آمریکایی گیرنه؟

  • دانشگاه آمریکایی گیرنه دارای ۲۲ آزمایشگاه تحقیقاتی است. این دانشگاه پیشگام، دانشگاهیان و دانشجویان را تشویق می‌کند تا در تحقیقات علمی شرکت کنند. یکی از اهداف اصلی این دانشگاه، ایجاد تحقیقات علمی پایدار و انجام آن‌ها در مراکز تحقیقاتی موجود در دانشگاه است.
  • دانشگاه آمریکایی گیرنه با توجه به ارتباط با دانشگاه‌‌‌‌های آریزونا و آمازون امریکا امکان فرصت مطالعاتی و تبادل را برای دانشجویان فراهم نموده که فرصت مناسبی برای آن دسته از دانشجویان است که می‌خواهند به آمریکا مهاجرت کنند. در واقع با توجه به سختی‌‌‌‌های مهاجرت تحصیلی به امریکا لذا می‌توان گفت دانشگاه امریکایی گیرنه سکوی پرتاب بسیار خوبی برای رفتن به کشور امریکا است.
  • شهریه های مناسب
  • تنوع رشته های تحصیلی
  • در این دانشگاه اکثر رشته ها به زبان انگلیسی ارایه میشود و تنها بعضی از رشته ها به زبان ترکی ارایه می شوند
  • کلاس های کاملاً مجهز، کتابخانه ، اماکن ورزشی، کافه تریا ها و یک ساحل اختصاصی برای دانشجویان
  • دانشگاه دارای یک محیط همیشه سبز است که در آن دانشجویان گاه به استراحت می پردازند یا حتی کلاس های خود را در فضای باز برگزار می کنند
  • دارای سرویس های غذاخوری مخصوص، کافه، رستوران، خوابگاه با کامل ترین امکانات
  • در محدوده محوطه دانشگاه بیش از ۲۰ باشگاه برای علایق مختلف ورزشی از جمله تنیس، بسکتبال، والیبال، اسب سواری، بدنسازی و رقص باله وجود دارد. در این دانشگاه، دانشجویان به اینترنت نامحدود دسترسی دارند
  • دانشگاه امریکایی گیرنه در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا در توریستی ترین شهر قبرس شمالی یعنی گیرنه قرار دارد. لذا تحصیل در این دانشگاه علاوه بر مزیت‌‌‌‌های تحصیلی و رتبه علمی بالا امکان زندگی در یک شهر مدرن با امکانات شهری و تفریحی بسیار زیاد با آب و هوای فوق العاده در میان کوه و دریا را رقم می‌زند.

شهریه ها در دانشگاه  GAU

همانطور که مشاهده می کنید نام رشته های دانشگاه گیرینه در لیست زیر به تفکیک مقطع تحصیلی آمده است. البته شما می توانید برای انتخاب هرچه بهتر رشته تحصیلی مورد نظر خود با کارشناسان شرکت مهاجرتی یوس تاکتیک نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در ایران تماس حاصل کنید تا از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.

رشته تحصیلی
شهریه سالانه
شهریه با بورسیه
داروسازی
9922 یورو
4961 یورو
پزشکی
15000 یورو
7525 یورو
خلبانی
6945 یورو + 14500 هزینه پرواز
                     _
هنرهای نمایشی
6800 یورو
به رزومه متقاضی بستگی دارد
بقیه رشته های مقطع کارشناسی و کاردانی
6200 یورو
3100 یورو
کارشناسی ارشد برای کلیه رشته ها طول دوره دوسال
3775 یورو
1875 یورو
دکتری برای کلیه رشته ها Ph.D
1850 یورو
به رزومه متقاضی بستگی دارد

قبل از بررسی شهریه های دانشگاه گیرنه در نظر داشته باشید که بورسیه هایی که توسط شرکت مهاجرتی یوس تاکتیک گرفته می شود برای کل دوره میباشد و دانشجو در طول کل دوره تحصیل این بورسیه را از دست نخواهد داد.

لطفا جهت کسب اطلاع از آخرین تغییرات شهریه ها و بورسیه ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

انواع بورسیه های تحصیلی در دانشگاه GAU

1.بورسیه 50 درصد:
به دانشجویانی که از طریق ما اقدام به اخذ پذیرش نمایند، با توجه به شرط معدل و رزومه متقاضی بورسیه 50 درصدی اخذ می گردد
2.بورسیه مازاد بر 50درصد یا تخفیف شهریه:
دانشجویانی که پس از اولین سال تحصیلی خود (ترم بهار و پاییز) معدل بالای 3.5 را اخذ نمایند، می توانند برای بورس تحصیلی اضافی شهریه دانشگاهی اقدام کنند.
3. بورسیه ورزشی:
دانشگاه با هدف گسترش ورزش، به ورزشکاران موفق در رشته های مختلف ورزشی انفرادی و تیمی، کمک هزینه و یا بورسیه های ورزشی ارائه می دهد. کمک هزینه های ورزشی شامل تخفیف شهریه و یا کمک هزینه اسکان در خوابگاهها و یا بورسیه های متنوع ورزشی ۲۵٪، ٥٠ ٪ و ١٠٠ ٪ می باشد.
4. بورسیه تیم کاری:
دانشجویان با کار در واحد ها و امکانات مربوطه دانشگاه می توانند بورس تحصیلی «معادل کار» را دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع بورسیه تحصیلی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی پایسان تماس حاصل فرمایید.