دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس که نام انگلیسی آن Eastern Mediterranean University بوده و به اختصار به آن دانشگاه EMU گفته میشود، در واقع بزرگترین، پر امکانات ترین و معروف ترین دانشگاه قبرس شمالی می باشد. این دانشگاه در سال 1979 در مساحت 2200 هکتار تاسیس شد. دانشگاه مدیترانه شرقی دارای بیش از ۵۰ گروه آموزشی بوده و مقاطع و رشته‌های ارائه شده در آن مورد تأیید وزارت علوم ترکیه (YOK) است. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۶۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۸ رشته در مقطع دکتری می‌باشد و عضو اتحادیه دانشگاه‌های اروپا EUA، انجمن دانشگاه‌های بین‌المللی IAU، انجمن دانشگاه‌های جهان اسلام FUIW، جامعه دانشگاه‌های مدیترانه CMU و عضو رسمی ABET آمریکا است. این دانشگاه دارای استانداردهای بالای آموزشی می باشد که دارای ۱۵۰۰۰ دانشجو از ۶۸ کشور مختلف دنیا و ۱۰۰۰ کادر آموزشی از ۳۸ کشور جهان می باشد و برگزار کننده کارگاه،سمینار و کنفراس های مختلف در طول سال می باشد.

چرا دانشگاه EMU بهترین گزینه برای شما دانشجویان می باشد؟

• این دانشگاه در مقاطع لیسانس و ارشد مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد
• در تمامی مقاطع مورد تایید وزارت علوم ترکیه (YOK) است
 مورد تایید دانشگاه های معتبر اروپا ، کانادا ، استرالیا ، و آمریکا می باشد (دانشجویان به راحتی قادر به انتقال و ادامه تحصیل از این دانشگاه به معتبرترین دانشگاه های جهان هستند)
• دارای رتبه دانشگاهی مناسب (از سال ۲۰۱۴ نام دانشگاه مدیترانه شرقی جز ۵ درصد دانشگاه های برتر دنیا در میان ۲۵۰۰۰ دانشگاه سراسر جهان می درخشد، این دانشگاه همچنین در سال ۲۰۱۶ طبق ارزیابی موسسه معتبر TIMES HIGHER EDUCATION در بین ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد)
• دارای یکی از مجهزترین کتابخانه های دانشگاهی در اروپا می باشد
• همکاری با ۹۰ دانشگاه از سراسر دنیا
• عضویت در نشریات علمی بین المللی
• دارای ۳۰ مرکز پژوهشی و ۸۰ کارگاه دانشجویائی همراه با اینترنت
• تحصیل به زبان انگلیسی ، تحصیل به زبان ترکی
• دارای۱۲ بلوک خوابگاه در فضای داخل دانشگاه و چندین خوابگاه خصوصی در خارج محوطه دانشگاه
• دارای مرکز درمانی مجهز و رایگان جهت دانشجویان: خدمات درمانی این مرکز شامل بخش های چشم پزشکی،پزشکی عمومی،ارتوپدی،گوارش حلق و بینی،روان شناسی و غیره
• دارای سالن ها ، استادیوم و زمین های ورزشی در تمامی رشته ها
• تنوع رشته ها در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
• انواع بورسیه های تحصیلی

شهریه ها در دانشگاه EMU

همانطور که مشاهده می کنید نام رشته های دانشگاه مدیترانه شرقی در لیست زیر به تفکیک مقطع تحصیلی آمده است. البته شما می توانید برای انتخاب هرچه بهتر رشته تحصیلی مورد نظر خود با کارشناسان شرکت مهاجرتی یوس تاکتیک نماینده رسمی دانشگاه های قبرس در ایران تماس حاصل کنید تا از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.

مقطع
زبان تحصیل
شهریه سالانه
شهریه با بورسیه
کارشناسی
انگلیسی
9000 الی 12000 دلار
4500 الی 6000 دلار
کارشناسی ارشد
انگلیسی
7000 دلار
3500 دلار
دکتری
انگلیسی
3750 دلار
2800 الی 1875 دلار
پزشکی
انگلیسی
22000 دلار
17600 دلار
دندانپزشکی
انگلیسی
19200 دلار
19200 دلار
داروسازی
انگلیسی
17000 دلار
8500 الی 4500
فیزیوتراپی و پیراپزشکی
انگلیسی
17000
8500 الی 4500

لطفا جهت کسب اطلاع از آخرین تغییرات شهریه ها و بورسیه ها با کارشناسان ما در تماس باشید.

انواع بورسیه های تحصیلی در دانشگاه EMU

1.بورسیه 25 الی 75 درصد : 

به دانشجویانی که از طریق ما اقدام به اخذ پذیرش نمایند، با توجه به شرط معدل و رزومه متقاضی بورسیه 25 الی 75 درصدی اخذ می گردد

2.بورسیه 100درصد :

دانشگاه هر ترم به یک نفر در هر دانشکده ودر هر مقطع بورسیه ۱۰۰ % در نظر می گیرد ، بنابراین متقاضیان ای که با معدل های (۱۸ به بالا) موفق به فارغ التحصیلی شده اند این شانس را دارند که با تکمیل و فرستادن مدارک لازم (یک ماه قبل از شروع ثبت نام) شانس خود را برای اخذ بورسیه ی۱۰۰% امتحان کنند. لازم به ذکر است هیچ تضمینی برای اخذ این بورسیه وجود ندارد و تصمیم گیری به عهده ی واحد بورسیه و معاونت دانشگاه است. در نظر داشته باشید این بورسیه شامل رشته پزشکی و داروسازی نمی شود

3.بورسیه دستیار استادی :

بورسیه  دستیار استادی برای دانشجویان ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است. که نسبت به پتانسیلشان به آنها ارایه میشود. برای اطلاع از نحوه اخذ این بورسیه ها لطفا با مشاوران ما در تماس باشید.

4.بورسیه ورزشی : 

دانشگاه مدیترانه شرقی با هدف گسترش ورزش، به ورزشکاران موفق در رشته های مختلف ورزشی انفرادی و تیمی، کمک هزینه و یا بورسیه های ورزشی ارائه می دهد. کمک هزینه های ورزشی شامل تخفیف شهریه و یا کمک هزینه اسکان در خوابگاهها و یا بورسیه های متنوع ورزشی ۲۵٪، ٥٠ ٪ و ١٠٠ ٪ می باشد.

5.بورسیه اعضای خانواده :

 دانشگاه برای اعضای یک خانواده که بیش از یک نفر ثبت نام کرده بورسیه های 10 درصد مازاد بر بورسیه های موجود لحاظ می نماید

7.تخفیف شهریه : 

در هر ترم تحصیلی هر دانشکده برای نفرات اول تا سوم هر رشته که بالاترین معدل را کسب کرده اند تخفیف شهریه در نظر گرفته است. این تخفیف ها به صورت خودکار اعمال می شود و نیاز به پیگیری از طرف دانشجو ندارد. این بورس تحصیلی تا زمانی که دانشجو در همین سطح تحصیلی باقی بماند ، ادامه می یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع بورسیه تحصیلی با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی یوس تاکتیک تماس حاصل فرمایید.