دانشگاه کوچ ترکیه (Koç Üniversitesi’ne)

 رتبه جهانی : 448 استانبول   سالانه : 20000 دلار _ 27000 دلار خصوصی

دانشگاه کوچ یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی برای تحصیل در ترکیه است که نام خود را از موسس آن "Vehbi Koç" گرفته است. این دانشگاه، که آموزش خود را در سال 1993 در پردیس موقت خود در Istinye آغاز کرد، در سال 2000 به پردیس دائمی خود در Rumeli Feneri منتقل شد.

همچنین این دانشگاه بدلیل کیفیت سیستم آموزشی بالای خود توانسته است جزو برترین دانشگاه های ترکیه محسوب شود.

از زمان تأسیس در سال 1969 تا امروز، بنیاد "وهبی کوچ" که در زمینه های آموزشی، بهداشتی و فرهنگی فعالیت می کند، سرمایه گذاری های مهمی مانند موزه Sadberk Hanım ، کتابخانه آتاتورک، دبیرستان خصوصی کوچ را انجام داده و برای تحقق رویای دانشگاهی مرحوم وهبی کوچ آغاز به فعالیت کرده است.

وهبی کوچ با بیان این که: "سرمایه پیدا می شود ، ماشین آلات خریداری می شوند ، فن آوری منتقل می شود، اما اگر نیروی انسانی آموزش دیده وجود نداشته باشد، نتیجه ای نخواهد داشت ... » نشان داد که چقدر برای تحصیل جوانان اهمیت قائل است.

به همین منظور، دانشگاه کوچ به منظور تامین یکپارچگی "افراد متخصصین و شایسته" زیر سقف "مرکز برتر"، اصول خود را بر پایه ارائه برنامه درسی فرهنگ عمومی به همه دانشجویان، اختصاص بخش قابل توجهی از منابع خود به آموزش و تحقیقات- توسعه علمی، و پرورش جوانانی با توانایی یافتن راه حل برای مشکلات و با ویژگی های رهبری، قرار داده است.

ددلاین و مهلت ثبت نام در دانشگاه کوچ ترکیه

کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
آخرین مهلت درخواست: 28 مه
دانشکده حقوق برای دانشجویان بین المللی
آخرین مهلت درخواست: 21 ژوئن

به طور کلی آخرین مهلت ثبت درخواست برای تحصیل در دانشگاه  کوچ ترکیه برای ترم زمستان 15 دسامبر است.

تابستان در دانشگاه کوچ

مرکز زبان انگلیسی دانشگاه کوچ برای کودکان (Koç University English Language Center for Kids )؛ با کارگاه های مختلف، در تلاش است تا مهارت های کودکان بین 6 تا 12 ساله مانند استفاده از منابع و حل مشکلات و همچنین مهارت های فعال در انگلیسی صحبت کردن و گوش دادن را افزایش دهد.

برای دانشجویان مقطع لیسانس سایر دانشگاه ها که در در برنامه تحقیقاتی تابستانی دانشگاه کوچ شرکت می کنند، این فرصت فراهم شده که با اعضای هیئت علمی کوچ، در پروژه ها و آزمایشگاه های مشترک کار کنند.در حوزه برنامه های تحقیقاتی تابستانی که برای دانش آموزان دبیرستان علاقه مند به تحقیق، طراحی شده است، دانشجویان این فرصت را دارند که در پروژه هایی که اعضای هیئت علمی در تابستان انجام می دهند، با هم کار کنند.

دانشجویان دانشگاه کوچ می توانند در طول ترم تابستان نیز واحدهای درسی خود را بگذرانند. علاوه بر این، دانشجویان می توانند برای مدت یک ترم یا یک سال به عنوان دانشجوی مهمان در یکی از بیش از 240 دانشگاهی که با دانشگاه کوچ در حوزه دوره های های بین المللی توافق نامه تبادل دانشجو دارد، تحصیل کنند.

فعالیت های ورزشی دانشگاه کوچ ترکیه

 • در پردیس اصلی دانشگاه، یک سالن ورزشی چند منظوره سرپوشیده با ظرفیت 2000 تماشاگر، یک زمین تنیس در فضای باز، یک زمین فوتبال چمن مصنوعی، یک پیست یخی سرپوشیده وجود دارد.
 • در سالن ورزشی، یک پیست دو و میدانی، زمین اسکواش و راکتبال، سالن های ایروبیک و رقص، سالن فیتنس، سالن کاردیو و بخش تنیس روی میز، وجود دارد. علاوه بر این، تمام ورزشهای داخل سالن مانند تنیس، بسکتبال ، بدمینتون، والیبال و هندبال را می توان در بخش اصلی انجام داد.
 • در پردیس غربی که در آن دانشجویان دوره مقدماتی آموزش می بینند، یک استخر سرپوشیده نیمه المپیک، مرکز کاردیو- فیتنس، استودیوی رقص و تنیس روی میز وجود دارد.
 • تیم های بسکتبال، تنیس، اسکی، اسنوبورد، قایقرانی، والیبال، هندبال، فوتبال، فوتبال آمریکایی، شمشیربازی، واترپلو، استپ، تنیس روی میز و هاکی روی یخ در دانشگاه کوچ فعالیت می کنند.
 • کتابخانه Suna Kıraç دانشگاه کوچکتابخانه Suna Kıraç کتابخانه ای مدرن و غنی است که پاسخگوی نیازهای آموزشی و تحقیقاتی دانشجویان دانشگاه و کادر علمی و اداری است. ظرفیت کتابخانه 750 صندلی است. کتابخانه در طول شبانه روز خدمات ارائه می دهد. 15 اتاق مطالعه گروهی با ظرفیت شش نفر در کتابخانه وجود دارد. این اتاق ها به مدت 2 ساعت می تواند توسط گروه های دانشجویی رزرو و استفاده شود. کتابخانه Suna Kıraç دارای مجموعه ای غنی و به روز است که به موازات دوره های آموزشی ارائه شده در دانشگاه کوچ، در آن گنجانده شده است.
  آثاری که به واسطه خریدها و اهدا به دست می آید عمدتا از منابع انگلیسی تشکیل شده است. در کتابخانه انتشارات ترکی ، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، روسی و اسپانیایی موجود است.تعداد کتاب ها به بیش از 210 هزار جلد می رسد. همچنین مجموعه خاصی از نسخه های خطی و آثار نادری که به زبان های عثمانی ، عربی و فارسی نوشته شده در شرایط خاصی در کتابخانه نگهداری می شود و به صورت مجموعه های دیجیتالی قابل دسترسی هستند.146 هزار کتاب الکترونیکی و 45 هزار مجله الکترونیکی از طریق پردیس، خوابگاه و یا از خانه قابل دسترسی هستند.
 • خوابگاه
  از ترم پاییز سال تحصیلی 2021-2020 ، ظرفیت تختخوابی دانشگاه بالغ بر 2،689 نفر است که از این تعداد 1536 نفر در ساختمانهای خوابگاهی پردیس Rumelifeneri و 1،153 نفر در ساختمانهای خوابگاهی پردیس غربی اقامت دارند. بدین ترتیب 60 درصد دانشجویان دانشگاه در خوابگاه ها اقامت دارند. هر ساختمان خوابگاهی در پردیس Rumelifeneri دارای ظرفیت 80 - 65 تخت است و در مجموع 21 ساختمان خوابگاهی وجود دارد. در پردیس غربی 7 خوابگاه وجود دارد که ظرفیت تخت خوابی 6 خوابگاه آن 173 و یک خوابگاه آن 116 می باشد. تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان از جمله اینترنت، تلفن، اتاقهای کامپیوتر و... در خوابگاه ها موجود است.
  مرکز بهداشت
  مرکز بهداشت دانشگاه کوچ خدمات خود را در یک ساختمان دو طبقه واقع در خوابگاه پردیس ارائه می دهد. خدمات بهداشتی در این مرکز در یکم ماه ژانویه 2003 توسط بیمارستان آمریکایی V.K.V. از نو سازماندهی شد. 5 پزشک، یک پرستار و 7 کارمند بهداشت در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.
  خدمات اجتماعی
  انواع خدمات اجتماعی مورد نیاز دانشجویان(خوابگاه ها، سالن غذاخوری، مارکت، آرایشگاه، خشکشویی، بانک، خدمات پستی، مرکز بهداشت و غیره) در محیط امن و آرام دانشگاه ارائه می شود. در پردیس سرسبز بی نظیر دانشگاه، هر لحظه فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی اجرا می گردد.
 • درباره دانشگاه دانشگاه کوچ
  پردیس اصلی دانشگاه کوچ Rumelifeneri در Sarıyer. در زمینی به مساحت 230 هزار مترمربع تاسیس شده است.
  این دانشگاه با رویکرد دانشجومحور و در راستای چشم انداز تبدیل شدن به مرکزی برتر امروزه به حدود 7 هزار دانشجو خدمات آموزشی ارائه می دهد. دانشگاه کوچ، از زمان افتتاح تا به امروز در طول بیست سال، به یکی از محبوب ترین دانشگاههای ترکیه تبدیل شده است.
  امروزه دانشگاه کوچ با ارائه خدمات آموزشی در دانشکده های علوم انسانی و ادبیات، اقتصاد و علوم اداری، علوم پایه، مهندسی، حقوق و پزشکی و دانشکده پرستاری، با 22 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 39 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 27 رشته در مقطع دکترا، سهم چشمگیری در توسعه علم در ترکیه و جهان داشته است. اولین کلاس درسی دانشگاه کوچ در تاریخ 4 اکتبر 1993 برگزار گردیده است. زبان تدریسی دانشگاه به انگلیسی است.
  برنامه های تحقیقاتی
  هدف از برنامه های تحقیقاتی دانشگاه کوچ، کمک های منحصر به فرد به علم جهانی، تأثیرگذاری بر توسعه ترکیه در زمینه های فکری، تکنولوژیکی، اقتصادی و اجتماعی است. در حالی که اعضای هیئت علمی تحقیقات مستقل خود را ادامه می دهند ، به همکاری میان رشته ای اهمیت داده و به عنوان یک تیم در زمینه های استراتژیک کار می کنند. دانشگاه کوچ ، حداکثر میزان انتشار مقاله برای هر عضو هیئت علمی در ترکیه را داراست.
 • رتبه دانشگاه کوچ
  قرارگیری دانشگاه کوچ در رده های نخست دانشگاه های ترکیه از نظرتعداد مقالات هر عضو هیئت علمی، نشان دهنده موفقیت اعضای هیئت علمی و برنامه های تحقیقاتی و نیز نشانگر اهمیتی است که به تحقیق داده می شود.دانشگاه کوچ با همکاری موسسات دولتی و خصوصی(دانشگاه ها، کمیسیون اروپا، مسسات دولتی، موسسات تحقیق و توسعه، دنیای تجارت و سازمان های صنعتی) در پروژه های مختلف تحقیقاتی در مقیاس ملی و بین المللی به صورت مشترک فعالیت می کند.
 • دانشگاه کوچ بر اساس نظام رتبه‌بندی بین المللی نشریه تایمزکه درسال ۲۰۱۷ منتشر شده است بالاترین رتبه دانشگاهی را در کشور ترکیه از آن خود کرده است و همچنین در سال 2018 با رنکینگ 301 ، جزو یکی از بهترین دانشگاه های جهان معرفی شده است.
  Times Higher Education World University Rankings
  سال
  رتبه در ترکیه
  رتبه در آسیا
  رتبه در جهان
  ۲۰۱۳
  ۳
  ۳۱
  ۲۲۶-۲۵۰
  ۲۰۱۴
  ۵
  ۴۰
  ۲۷۶-۳۰۰
  ۲۰۱۵
  ۶
  ۴۷
  ۳۰۱-۳۵۰
  ۲۰۱۷
  ۱
  ۲۱
  ۲۵۱-۳۰۰
  هیئت علمی دانشگاه کوچ
  95 درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه مدرک دکترای خود را از دانشگاه های برجسته ایالات متحده آمریکا و اروپا دریافت کرده اند. بسیاری از آنها به عنوان مدرس در دانشگاه های مهم ایالات متحده ، اروپا و ترکیه فعالیت داشته اند.دوره های اجرا شده در بیش از 290 دانشگاه در بیش از 60 کشور مهمترین بخش اقدامات بین المللی سازی مختص دانشجویان است.
  برنامه های تبادل دانشجویی که توسط دفتر برنامه های بین المللی دانشگاه کوچ صورت می گیرد، شامل فعالیت ها و پروژه های مختلفی مانند تبادل دانشجو و استاد با دانشگاه های برجسته خارج از کشور، سمینارها و کنفرانس های مشترک، واحد های درسی مشترک است. دانشگاه از طرفی با برنامه های تبادل دانشجویی امکان تحصیل دانشجویان در خارج از کشور و گذراندن دوره های کارآموزی را فراهم کرده، و از طرفی دیگر، دانشجویان برجسته دانشگاه های طرف قرارداد خارج از کشور نیز می توانند در دانشگاه کوچ تحصیل کنند.
  آزمایشگاه های تحقیقاتی دانشگاه
  دانشگاه کوچ دارای 132 آزمایشگاه تحقیقاتی است که در پردیس Rumeli Feneri و بیمارستان دانشگاه واقع شده اند. هدف رسالت اصلی دانشگاه کوچ، پرورش شایسته ترین فارغ التحصیلان خلاق و قادر به تفکر مستقل و عینی، دارای ویژگی های رهبری در ترکیه، با معیارهای جهانی؛ به عنوان یک مرکز آموزشی و پژوهشی نمونه خدمت به ترکیه و بشریت در پیشبرد مرزهای علم است. بر اساس این رسالت، تحقیقات انجام شده در دانشگاه کوچ، پیشرفت های علمی کشور و جهان را تحت تأثیر قرار داده و به توسعه فناوری، اقتصادی و اجتماعی کمک خواهد کرد.
  دانشگاه کوچ با هدف کمک به دانش در مقیاس جهانی از طریق گردهم آوردن جوانان مستعد با اساتید ارزشمند با هدف ایجاد "مرکز برتر"، دانشجویان خود را با هدایت به پرسش، تحقیق و انتقاد، ترغیب به نوآوری می کند و افرادی را که صاحب بالاترین ارزش های اخلاقی و دانش مسئولیت اجتماعی هستند، پرورش می دهد. دانشگاه کوچ در همه زمینه ها از دوره های آکادمیک گرفته تا طراحی معماری، رویکردی دانشجو محور را در پیش گرفته است. هدف دانشگاه كوچ این است که با رویكردی آموزشی، دانشجویان، اعضای هیئت علمی و برنامه های تحقیقاتی به عنوان یک مرکز آموزشی نمونه در ترکیه، در جهان با احترام شناخته شود.
 • مقطع کارشناسی
  دانشکده های دانشگاه کوچ، مطالعات خود را در راستای زمینه های تخصصی خود و با رویکرد آموزشی و همکاری بین رشته ای با تمرکز بر تحقیقات به پیش می برند.
  دانشکده های دانشگاه کوچ:
  • دانشکده علوم اقتصادی و اداری
  • دانشکده علوم پایه
  • دانشکده ادبیات و علوم انسانی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده پرستاری
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کوچ
  دانشگاه کوچ به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو در ترکیه و منطقه، با آموزش تحصیلات عالی، دانشجویانی در جهت ارتقاء دانش جهان پرورش می دهد. 39 رشته کارشناسی ارشد و 27 رشته دکترا در دانشگاه در انستیتوی واحد علوم و مهندسی، انستیتوی مدیریت، انستیتوی دانشکده علوم اجتماعی و انستیتوی علوم بهداشتی تدریس می شود.
  دانشگاه کوچ به واسطه فعالیت های علمی در مقیاس بین المللی بر اساس رویکرد ذهنی، کنجکاوی، بینش و مسئولیت پذیری، در دوره های تحصیلات تکمیلی به دانشجویان خود این فرصت را می دهد که با دانشگاهیان سراسر جهان کار کنند و راه را برای پیوستن به آنها هموار می کند.
 • فرصت های بورسیه تحصیلی
  انستیتوی علوم بهداشتی طیف وسیعی از کمک های مالی / بسته ها و فرصت های بورسیه را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته است. در بین این موارد، بورسیه تحصیلی KU که توسط دانشگاه کوچ تامین مالی می گردد، بورسیه تحصیلی BİDEB با تامین مالی TUBITAK، بورسیه ترکیه، ، "بورسیه کارشناسی پروژه محور" که توسط منابع خارجی مثل اتحادیه اروپا تامین مالی می شوند، موجود است.
  بورسیه دانشگاه کوچ ترکیه
  بورسیه های تحصیلی توسط دولت ترکیه پشتیبانی می شود و از دانشجویان بین المللی در رشته تحصیلی مورد نظر خود در دانشگاه های منتخب ترکیه حمایت مالی می کند. دانشجویان فقط از طریق خود سایت دانشگاه‌کوچ می توانند برای بورسیه تحصیلی اقدام نمایند. زمان ثبت نام بورسیه دانشگاه کوچ اردیبهشت ماه و اوایل خرداد ماه است و باید  این نکته توجه داشته باشید که برای تعیین دقیق ددلاین هر رشته باید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید.
  بورسیه تحصیلی به دانشجویان از کشورهای مختلف که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری هستند ، پشتیبانی می کند.
  از سال تحصیلی 2019-2020 دانشگاه Koç بورسیه های مشترک با بورسیه های تحصیلی ترکیه را برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر ارائه می دهد:
  • 5 بورسیه کارشناسی برای همه رشته ها به جز پزشکی و پرستاری
  • 10 بورسیه کارشناسی ارشد برای همه رشته های کارشناسی ارشد با پایان نامه (رشته های کارشناسی ارشد که پایان نامه ندارند واجد شرایط نیستند و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی)
  • 50 بورسیه تحصیلی D. برای همه رشته ها
  • 5-10 بورسیه پست دکتری/پژوهشی
 • بورسیه جهت تحصیل در چه رشته هایی ارایه می شود؟
  بورسیه جهت تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه ارایه میشود که شامل موارد ذیل می باشد:
  رشته های مقطع کارشناسی:
  روابط بین الملل
   اقتصاد
  مدیریت بازرگانی
  مهندسی شیمی
  زیست مهندسی
  کامپیوتر مهندسی
  برق و الکترونیک
   مهندسی صنایع
  مهندسی مکانیک
  شیمی
   فیزیک
  ریاضیات
  زیست شناسی مولکولی
   ژنتیک
  باستان شناسی و تاریخ هنر
   ادبیات تطبیقی
  تاریخ ادبیات
  روانشناسی
   فلسفه
  جامعه شناسی رسانه
  هنرهای تجسمی
  حقوق
  پزشکی
  پرستاری
  رشته های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری:
  MBA
  MBA فنی
  MBA اجرایی
  کارشناسی ارشد امور مالی
  کارشناسی ارشد CEMS در مدیریت (CEMS MIM)
  کارشناسی ارشد در مدیریت (KU MIM)
  دکتری مدیریت کسب و کار
  کارشناسی ارشد و دکتری باستان شناسی و تاریخ هنر
  مطالعات مقایسه ای کارشناسی ارشد در تاریخ و جامعه
  MA ، MD و Ph.D. طراحی ، فناوری و جامعه
  کارشناسی ارشد و دکتری اقتصاد
  کارشناسی ارشد و دکتری روابط بین الملل و علوم سیاسی
  حقوق خصوصی LLM / حقوق عمومی LLM و Ph.D. حقوق
  کارشناسی ارشد و دکتری روانشناسی
  کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد مشترک اروپا در روانشناسی اجتماعی و فرهنگی – MINDS جهانی
  دکترا جامعه شناسی
  دکترا تاریخ
  کارشناسی ارشد و دکتری علوم پزشکی و مهندسی
  کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی شیمی و زیست شناسی
  کارشناسی ارشد و دکتری علوم محاسبات و مهندسی
  کارشناسی ارشد و دکتری علوم و مهندسی کامپیوتر
  کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی برق و الکترونیک
  کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی صنایع و مدیریت عملیات
  کارشناسی ارشد و دکتری علم شیمی
  کارشناسی ارشد و دکتری علوم و مهندسی مواد
  کارشناسی ارشد و دکتری ریاضیات
  کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی مکانیک
  کارشناسی ارشد و دکتری زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
  کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیکی و فوتونیک
  کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک
  کارشناسی ارشد فیزیولوژی پزشکی
  میکروبیولوژی پزشکی کارشناسی ارشد
  کارشناسی ارشد زیست شناسی باروری
  دکترا طب تولید مثل
  دکترا علوم اعصاب
  دکترا پزشکی سلولی و مولکولی
  کارشناسی ارشد و دکتری پرستاری (فقط به زبان ترکی)
  بورسیه های تحصیلی دانشگاه Koç شامل چه مواردی می شود؟
  • پوشش شهریه دانشگاه با تخفیف های ۲۵ تا ۱۰۰ درصد
  • حقوق ماهیانه ۱۵۰۰ لیر برای ارشد و ۳۰۰۰ لیر برای دکتری
  • ماهیانه ۷۵۰ لیر برای خوابگاه و یا کسانی که منزل اجاره میکنند
  • بیمه درمانی کامل
  • کمک هزینه سفر های تحقیقاتی و تفریحی
  • کارت تغدیه برای تخفیف
 • دانشکده های دانشگاه کوچ
  دانشکده های دانشگاه کوچ به شرح زیر می باشد:
  دانشکده ها عبارتند از:
  دانشکده علوم پایه، علوم انسانی و ادبیات، دارای رشته های فیزیک، شیمی، ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی و تاریخ
  دانشکده اقتصاد و علوم اداری دارای رشته های اقتصاد، مدیریت بهره برداری و روابط بین الملل
  دانشکده مهندسی دارای رشته های مهندسی رایانه، الکتریک ـ الکترونیک، صنایع و ماشین آلات
  دانشکده حقوق
  دانشکده پزشکی (SOM)
  دانشکده پرستاری مدرسه کارشناسی ارشد (GSB)
  دانشکده علوم و مهندسی (GSSE)
  دانشکده علوم انسانی (GSSSH)
  دانشگاه کوچ ترکیه،  کالج و مدرسه نیز دارد که رشته های مختلف تحصیلی را ارائه می دهد. فهرست آنها به شرح ذیل می باشد:
  کالج علوم و اقتصاد اداری (CASE)
  کالج علوم (CS)
  کالج علوم اجتماعی و علوم انسانی (CSSH)
  کالج مهندسی (CE)
  موسسه علوم بهداشت (GSHS)
  مدرسه عالی بهداشت دارای رشته پرستاری پزشکی
  شرایط پذیرش دانشگاه کوچ koc ترکیه
  دانشگاه کوچ ترکیه سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش می‌کند. شرط معدل برای دانشگاه کوچ ترکیه به معنای دارا بودن معدل مکفی و لازم برای اخذ پذیرش می باشد. براین اساس دانشگاه کوچ ترکیه به متقاضیانی که دارای حداقل نمره پیش دانشگاهی و دیپلم برای اخذ پذیرش این دانشگاه در رشته پزشکی ۱۸ و در سایر رشته‌ها بالاتر از ۱۴ در نظر گرفته شده است. البته معدل مکفی برای تحصیل بر اساس رشته های تحصیلی متفاوت است.
  علاوه بر این متقاضیان باید در آزمونهای ورودی این دانشگاه نیز شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند. یکی دیگر از مزیتهای تحصیل در دانشگاه کوچ این است که زبان تدریس در تمامی رشته­های تحصیلی به جز پرستاری (ترکی) و حقوق (ترکی و انگلیسی) انگلیسی است و به همین دلیل متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی معتبر(تافل و ...) برای اخذ پذیرش از این دانشگاه ارائه نمایند.
  رشته های ارائه شده در دانشگاه کوچ
  به دلیل وجود دانشکده های مختلف در دانشگاه کوچ، تنوع رشته های تحصیلی ارائه شده نیز بسیار زیاد می باشد. برخی از رشته های این دانشگاه به شرح زیر می باشند:
  دانشکده علوم
  شیمی
  زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
  فیزیک
  ریاضیات
  دانشکده علوم اجتماعی و انسانی
  فلسفه
  رسانه ها و هنرهای تجسمی
  جامعه شناسی
  باستان شناسی و تاریخ هنر
  ادبیات تطبیقی
  روانشناسی
  تاریخ
  دانشکده حقوق
  حقوق
  دانشکده علوم اداری و اقتصاد
  مدیریت بازرگانی
  اقتصاد
  روابط بین الملل
  دانشکده مهندسی
  مهندسی برق و الکترونیک
  مهندسی شیمی و زیست شناسی
  مهندسی کامپیوتر
  مهندسی صنایع
  مهندسی مکانیک
  مدرسه پزشکی
  پزشکی
  دانشکده پرستاری
  پرستاری
  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بورسیه دانشگاه کوچ
  • ارائه دو توصیه نامه برای کارشناسی و کارشناسی ارشد و سه توصیه نامه برای مقطع دکترا
  • نمره آزمون SAT ، ALES ، GRE
  • نمرات پیش دانشگاهی و دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه شده
  • انگیزه نامه
  • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی
 • هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه
  هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی هر ساله توسط دولت ترکیه اعلام میگردد.
  میزان شهریه دانشگاه کوچ ترکیه به تفکیک دانشکده‌های مختلف به شرح زیر میباشد:
  • دانشکده پزشکی: 26500 دلار در سال
  • دانشکده پرستاری: 19500 دلار در سال
  • دانشکده حقوق: 19500 دلار در سال
  • دانشکده مهندسی: 19500 در سال
  • دانشکده علوم: 19500 دلار در سال
  • دانشکده علوم اداری و اقتصاد: 19500 دلار در سال
  • دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی: 19500 دلار در سال
  • برنامه آمادگی زبان انگلیسی: 19500 دلار در سال
 • مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه
  • دانشگاه کوچ ترکیه یکی از بهترین دانشگاه ترکیه می باشد که طبیعتا تحصیل در این دانشگاه برگه تضمین شغلی برای هر دانشجویی می باشد.
  • دانشگاه کوچ ترکیه عضو معاهده بولونیا و آراسموس می باشد و دانشجو پس از اتمام تحصیل به راحتی می تواند در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی ادامه تحصیل دهد.
  • سطح علمی هیئت علمی دانشگاه کوچ بسیار بالا می باشد و بیش از ۳۰ درصد اساتید از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی هستند. برای هز ۱۱ دانشجو در این دانشگاه ۱ عضو هیئت علمی وجود دارد.
  • مزیت دانشگاه کوچ نسبت به سایر دانشگاه های ترکیه ، آن است که به دانشجویان بورسیه کامل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا می‌دهد.
  • یکی دیگر از مزیتهای تحصیل در دانشگاه کوچ این است که زبان تدریس در تمامی رشته های تحصیلی به جز پرستاری (ترکی) و حقوق (ترکی و انگلیسی) انگلیسی است.
  • فراوانی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی
  • محوطه ای زیبا طراحی شده در مکانی آرام و ایمن
 • نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه کوچ
  اولین قدم  برای اخذ پذیرش از دانشگاه کوچ  ، پر کردن فرم درخواست آنلاین دانشگاه می باشد . قبل از اقدام به درخواست آنلاین باید  نسبت به تکمیل موارد زیر اطمینان حاصل نمایید .
  مهمترین عامل در دریافت پذیرش از دانشگاه کوچ ترکیه، نمرۀ آزمون های بین المللی مانند (SAT)، (IB)، (GCE) و... است.
  به منظور اخذ پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه، داشتن حداقل یکی از مدارک زیر با شرایط یادشده الزامی می باشد:
  • مدرک SAT : 1180
  • مدرک IB : 28
  • مدرک ACT : 23
  • ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله با حداقل معدل ۱۴ (برای تحصیل در رشته پزشکی حداقل نمره 18 است) (GPA Score: 2.4)
  • انگیزه نامه
  • ارائه توصیه‌ نامه اساتید (در صورت نیاز برای مقطع تحصیلات تکمیلی)
  • داشتن مدرک زبان (TOEFL) برای تمام دانشجویان غیر انگلیسی زبان الزامی می باشد.
  • حداقل نمرۀ (TOEFL (IBL)): 80/120
  • حداقل نمرۀ (PTE): 67
  • حداقل نمرۀ (CAE): C
  • حداقل نمرۀ (YDS/eYDS): 80
  • مدرک (IELTS) هم اکنون در ترکیه مورد تأیید نیست.
 • این نکته را در نظر داشته باشید  که روند درخواست پذیرش دانشگاه کوچ کاملا رایگان میباشد و شما نباید مبلغی بابت اپلیکیشن فی پرداخت نمایید.
  شما کافی ست است در رشته و برنامه ای که مد نظر دارید ثبت نام کنید . قبل از شروع درخواست حتما تمامی مدارک خود را آماده و آنها را اسکن کنید . در صورتیکه بخواهید مدارک تحصیلی و یا هر مدرک اضافی دیگری را آپلود نمایید می توانید  بعد از ارسال فرم انلاین از قسمت مشخص شده اقدام کنید . چنانچه در زمان ثبت نام و آپلود مدارک خود به مشکل فنی برخوردید می توانید مدارک خود را به آدرس ایمیل gshs@ku.edu.tr ارسال نمایید . آدرس سایت جهت درخواست پذیرش نیز apply.ku.edu.tr می باشد.
  سوالات متداول در ارتباط با دانشگاه کوچ ترکیه
 • دانشگاه کوچ ترکیه چه دوره هایی را ارئه می دهد؟
 • 22  برنامه کارشناسی ، 29 دوره کارشناسی ارشد و 30 برنامه دکترا را ارائه می دهد.
  دانشکده های برتر دانشگاه کوچ کدام ها می باشند؟
 • دانشکده های علوم اجتماعی و انسانی، علوم اداری و اقتصادی، علوم ، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی می باشند.
 • هزینه درخواست پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه برای دوره کارشناسی چقدر می باشد؟
 •   دانشگاه کوچ استانبول 200 لیره ترکیه (TL) برای درخواست های بین المللی مقطع کارشناسی که برای دوره پذیرش پاییز 2021 ارسال می شود، دریافت می کند.
 • هزینه درخواست پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه برای دوره کارشناسی ارشد و دکترا چقدر می باشد؟
 • روند درخواست رایگان است و هیچ هزینه ای برای درخواست وجود ندارد.
 • نمره تافل برای پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه برای دوره کارشناسی چند می باشد؟
 • حداقل 80 امتیاز از 120 آزمون آزمایشی مبتنی بر اینترنت (TOEFL iBT)
 • زمان درخواست پذیرش دانشگاه کوچ ترکیه در دوره کارشناسی ارشد و دکترا می باشد؟
 • برخی از برنامه ها فقط در ترم پاییز و برخی دیگر از دو دوره بهار و پاییز برای پذیرش باز هستند.
 • رنکینگ دانشگاه کوچ ترکیه چند می باشد؟
 • دانشگاه کوچ یکی از برترین دانشگاه های خصوصی در ترکیه است. در رتبه بندی جهانی QS 2021 در رتبه 465 قرار دارد.
 • بورسیه تحصیلی برای دانشکده علوم و مهندسی و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی و انسانی شامل چه مواردی می باشد؟
 • بورسیه دانشگاه کوچ استانبول 100٪ شهریه، کمک هزینه ماهانه و هزینه اجاره منزل را پوشش می دهد.
 • بورسیه تحصیلی علوم بهداشتی و دکترا بازرگانی شامل چه مواردی می باشد؟
 • بورسیه دانشگاه کوچ استانبول 100٪ شهریه، کمک هزینه ماهانه و هزینه اجاره منزل را پوشش می دهد.
 • آیا این دانشگاه رشته ی داروسازی دارد؟
 • دانشگاه کوچ رشته داروسازی ندارد خیر.
  برای کارشناسی مهندسی مکانیک،ازمون اس ای تی لازم میباشد؟
 • بله . برای ورود به دانشگاه کوچ حتما باید نمره بالای آزمون SAT را در کارنامه خود داشته باشید.
 • رشته پرستاری بدون آزمون پذیرش دارد؟ شهریه سالیانه حدودا چقدر است؟
 • بله می توان پذیرش بدون آزمون گرفت . شهریه سالانه پرستاری در دانشگاه کوچ ۹۶۵۰۰ لیر می باشد و ظرفیت این رشته برای دانشجویان بین المللی ۱۵ نفر می باشد.
 • دانشگاه کوچ آیا این دانشگاه از طریق آزمون یوس دانشجو می پذیرد؟
 • در رابطه با دانشگاه کوچ لازم است بدانید که این دانشگاه از طریق آزمون یوس دانشجو نمی پذیرد.
 • ویژگی های دانشگاه


  برای مشاوره تخصصی و پذیرش بدون آزمون با ما در ارتباط باشید.