altinbashlogoدانشگاه آلتین باش

locationشهر: استانبول
univercityنوع دانشگاه: خصوصی
checkedتایید: نیست

languageزبان: ترکی, انگلیسی

rankرتبه داخلی: ۱۳۱

applyپذیرش: بدون آزمون

calenderسال تاسیس: 2008
rankرتبه کشوری: ۶۳۵۰

معرفی دانشگاه آلتین باش ترکیه

دانشگاه آلتین باش یکی از دانشگاه های برتر خصوصی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه در سال 2008 در شهر توریستی و زیبای استانبول، توسط بنیاد آموزش و فرهنگ محمد آلتین باش تاسیس شد و از همین رو نام این دانشگاه به احترام وی انتخاب شده است. در سال 2011 نخستین دانشجویان به صورت رسمی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند.

دانشگاه آلتین باش در تلاش است تا محیطی علمی و پویا را بر طبق استاندار های جهانی ایجاد کند. این دانشگاه هر ساله پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی زیادی بوده و هدف خود تربیت دانشجویانی پویا و خلاق قرار داده است. زبان آموزشی این دانشگاه انگلیسی و ترکی است و از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به رشته تحصیلی خود به این زبان ها تسلط کافی داشته باشند.

دانشگاه آلتین باش دارای 12 دانشکده، 4 پردیس دانشگاهی می باشد. تمامی پردیس های این دانشگاه در نقاط مختلف شهر استانبول قرار گرفته اند. کلیه دانشجویان امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را همراه با برترین اساتید علمی و آموزشی خواهند داشت.

پردیس ها

 1.پردیس محمودبی

این پردیس نه تنها برای زندگی آموزشی، بلکه برای میزبانی از فعالیت هایی با هدف غنی سازی زندگی اجتماعی و فرهنگی دانش آموزان طراحی شده است. از این نظر، پردیس دارای امکانات زیادی است که از این امکانات می توان به کنفرانس های بین المللی، گفتگو با متخصصان، کنسرت ها، جشنواره ها، نمایشگاه ها و غیره … اشاره کرد.

کتابخانه

کتابخانه اصلی آلتین باش دارای مجموعه ای غنی از کتاب ها و نشریات است. Altınbaş دسترسی به پایگاه های داده در سراسر جهان را فراهم می کند. این کتابخانه به سرعت در حال گسترش است تا به یک کتابخانه مدرن تبدیل شود که از فعالیت های علمی و فکری پشتیبانی کرده و از آخرین فناوری در عین ارائه خدمات در استانداردهای بین المللی استفاده می کند.

مرکز بهداشت

مرکز بهداشت Altınbaş در ساعات اداری با پزشک، پرستاران و یک کلینیک کاملا مجهز در پردیس Mahmutbey به مراجعین خدمت رسانی می کند.

مرکز تحقیقات و کاربرد روانشناسی

این مرکز خدمات مشاوره روانشناسی را به بزرگسالان، زوجین، کودکان، نوجوانان و خانواده ها ارائه می دهد. همچنین فعالیت های آموزشی، اندازه گیری و ارزیابی بالینی، درمان های گروهی، سمینارها و همچنین فعالیت های تحقیقاتی علمی را انجام می دهد.

مرکز ورزشی و استادیوم

Altınbaş فرصت‌های منحصر به فرد و هیجان‌انگیزی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا در ورزش‌های تیمی رقابتی شرکت کنند و از نظر بدنی در مرکز آموزشی پیشرفته و در سطح جهانی بمانند.

آدرس: Mahmutbey Mahallesi, Dilmenler Caddesi Mahmutbey Yerleşkesi No:26, 34218 Bağcılar/İstanbul

2. پردیس باکرکوی

پردیس باکیرکوی بزرگترین پردیس علوم بهداشتی ترکیه در میان دانشگاه های علوم پایه است. این پردیس دارای دانشکده پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و بیمارستان دندانپزشکی است. این پردیس در نقطه مرکزی باکرکوی واقع شده است که دسترسی عالی داشته و پر از مغازه ها، مراکز خرید و رستوران های مختلف است. خوابگاه های خصوصی زیادی برای دانشجویان در نزدیکی پردیس وجود دارد. همچنین دانشگاه به دانشجویان کمک میکند آپارتمان مناسبی در اطراف پردیس پیدا کنند.

آدرس: Kartaltepe Mah. İncirli cad. شماره: 11 باکرکوی / استانبول

3. پردیس Gayrettepe

 پردیس Gayrettepe در مرکز شهر و در محل دانشکده مدیریت، هنرهای زیبا، حقوق، علوم کاربردی و دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی واقع شده است.

همانطور که گفته شد این پردیس در قلب استانبول واقع شده و شما می توانید به راحتی به فعالیت های اجتماعی و فرهنگی، گردشگری و … دسترسی داشته باشید. بسیاری از دفاتر مرکزی شرکت های چند ملیتی در Gayrettepe قرار دارند. وقتی نگاهی اجمالی به آسمان می اندازید، می توانید آینده ای را در آسمان خراش هایی که شما را احاطه کرده اند رویاپردازی کنید. فراموش نکنید که با دوستان خود به بشیکتاش قدم بزنید و می توانید از منظره خیره کننده تنگه بسفر لذت ببرید.
با توجه به موقعیت مرکزی پردیس ما در Gayrettepe، خوابگاه های خصوصی زیادی در نزدیکی پردیس وجود دارد.

آدرس: Büyükdere caddesi، شماره: 147 Esentepe / İstanbul

امکانات دانشگاه آلتین باش

دانشگاه آلتین باش یکی از برترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه بوده و با فراهم نمودن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی گوناگون سعی در تربیت دانشجویانی کوشا، خلاق و متفکر دارد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان ارسال راننده از درب فرودگاه استانبول برای دانشجویان ورودی
 • فرصت های دیدار با سایر دانشجویان بین المللی
 • آشنایی دانشجویان از قوانین، مقررات و امکانات دانشگاه در بدو ورود
 • میزبان کنفرانس های بین المللی و همایش های گفتگو با متخصصان
 • برگزاری کنسرت ها، جشنواره ها و نمایشگاه های گوناگون
 • کتابخانه بزرگ، مدرن و غنی از کلیه کتاب ها و مجلات
 • مراکز بهداشت با کادر پزشکی مجرب
 • مراکز تحقیقات روانشناسی در زمینه های گوناگون ( فعالیت های آموزشی، اندازه گیری و ارزیابی بالینی، گروه درمانی، سمینار ها و فعالیت های پژوهشی علمی )
 • امکانات ورزشی گوناگون از قبیل زمین های بازی، استخر ها، سالن های بدن سازی و …
 • ایجاد خوابگاه در نزدیکی پردیس دانشگاه (محیطی امن، اینترنت پر سرعت، سالن های ورزشی، سالن های مطالعه و …)

نحوه پذیرش و تحصیل در دانشگاه آلتین باش

 دانشجویان خارجی و بین المللی جهت پذیرش و ثبت نام در دانشگاه خصوصی آلتین باش می توانند در آزمون های ورودی این دانشگاه ( یوس و اس ای تی ) شرکت کرده و امتیاز مورد قبول این دانشگاه را بدست آورند. همچنین امکان پذیرش در این دانشگاه بدون شرکت در آزمون های ورودی نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی شرایط آن می پردازیم.

از آن جایی که دانشگاه آلتین باش به صورت مجزا اقدام به برگزاری آزمون یوس نمی کند، دانشجویانی که قصد دارند در این آزمون جهت پذیرش خود شرکت نمایند، می بایست در آزمون های یوس سایر دانشگاه ها شرکت کرده و حداقل نمره 60 از 100 را بدست بیاورند. از آن جایی که زبان آموزشی دانشگاه آلتین باش انگلیسی می باشد، اغلب دانشجویان بین المللی نیز آزمون اس ای تی را جهت سنجش ورود خود در این دانشگاه انتخاب می کنند. دانشجویان جهت پذیرش در این دانشگاه می بایست حداقل نمره 1000 از 1600 را در این آزمون بدست آورده باشند.

همان طور که گفتیم امکان پذیرش در این دانشگاه بدون شرکت در آزمون های ورودی نیز امکان پذیر است. ملاک قبولی دانشجویان در این روش، نمره معدل دیپلم و پیش دانشگاهی آن ها می باشد. به این صورت دانشجویان می بایست دارای حداقل معدل 15 باشند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش

 • اصل شناسنامه به همراه کپی آن
 • مدرک دیپلم
 • رزومه کامل تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • نمره قبولی در آزمون ورودی (یوس یا اس ای تی)
 • مدرک تسلط به زبان ترکی تومر یا زبان انگلیسی آیلتس
 • انگیزه نامه و توصیه نامه استاتید ( در مقطع تحصیلات تکمیلی )
 • مقالات بین المللی (در مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • چند قطعه عکس

در صورتی که دانشجویان تسلط کافی به زبان ترکی و یا انگلیسی را نداشته باشند، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی هازرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از دانشگاه آلتین باش می توانید سایت اصلی این دانشگاه به آدرس www.altinbas.edu.tr را مطالعه کرده و جهت مشاوره تحصیلی در این دانشگاه و سایر دانشگاه های معتبر کشور ترکیه با مشاوران و کارشناسان مجموعه یوس تاکتیک تماس بگیرید.

شهریه دانشگاه آلتین باش

با توجه به اینکه دانشگاه آلتین باش جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه محسوب می شود دارای شهریه بالاتری به نسب دانشگاه های دولتی می باشد برای مشاهده لیست برخی از شهریه های این دانشگاه به تفکیک رشته جدول زیر را مشاهده نمایید :

رشتهزبانشهریه شهریه با بورسیهمدت زمان تحصیل
پزشکیانگلیسی20/000 دلار15/000 دلار6 سال
دندانپزشکیانگلیسی
25/000 دلار21/000 دلار5 سال
داروسازیانگلیسی

15/00011/000 دلار5 سال
لیسانس مهندسی کامپیوتر
انگلیسی

85/0004/000 دلار4 سال
لیسانس مهندسی نرم افزارانگلیسی

8/500 دلار3/500 دلار4 سال