دانشگاه آتیلیم یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه در بخش خصوصی‌ست که در پایتخت این کشور واقع شده است. علاقمندان به تحصیل در ترکیه می‌توانند با دریافت پذیرش تحصیلیِ این موسسه آموزشی مهاجرت تحصیلی به ترکیه را تجربه کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط پذیرش تحصیلی و رشته‌ها و هزینه تحصیل در دانشگاه آتلیم ترکیه با ما در معرفی دانشگاه های ترکیه در سایت موسسه اعزام دانشجو یوس تاکتیک همراه شوید.

دانشگاه آتیلیم ترکیه


دانشگاه آتلیم یا آتیلیم (به ترکی Atılım Üniversitesi و به انگلیسی Atılım University) یکی از موسسات آموزش عالیِ موفق و خصوصی کشور ترکیه است که در سال 1996 توسط «بنیاد آتلیم» تاسیس و یک‌سال بعد راه‌اندازی شد.
دانشگاه آتلیم آنکارا یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است.

این مجموعه یکی از جذاب‌ترین دانشگاه های ترکیه برای علاقمندان به مهاجرت تحصیلی‌ست؛ چرا که دانشگاه Atılım در شهر آنکارا، پایتخت ترکیه واقع شده و زبان آموزشی اکثر دوره‌ها و برنامه‌های تحصیلی اغلب مقاطع زبان انگلیسی است. 

سیستم آموزشی دانشگاه آتیلیم ترکیه بر اساس استاندارهای اروپایی طراحی شده و از فرآیند بولونیا تبعیت می‌کند. بنابراین، دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی بدون هیچ محدودیتی می‌توانند برای ادامه تحصیل وارد دیگر کشورهای اروپایی و حتی موسسات آموزش عالیِ آمریکایی شوند.

برنامه‌های آموزشی این مجموعه مطابق با استانداردهای بین‌المللی (به عنوان مثال ABET 2000) ارائه می‌شود؛ به طوری‌که در سال 2016 دانشگاه آتلیم ترکیه توسط موسسه رتبه‌بندیThe Higher Education  یا همان THE مستقر در لندن در جایگاه 401-500 جهان قرار گرفت. در واقع، نقطه قوت دانشگاه Atılım ترکیه حضور در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی از دیدگاه جهانی، منطقه‌ای و موضوعی است.

دانشگاه آتلیم ترکیه در مساحتی بالغ بر 250 هکتار زمین در محله اینجک İncek، منطقه گُل‌باشی Gblbaşı استان آنکارا واقع شده است؛ یکی از جدیدترین مناطق مسکونی پایتخت در 20 کیلومتری مرکز شهر و 7 کیلومتری بزرگراه اصلی.

پردیس دانشگاه Atılım ترکیه شامل ساختمان‌های دانشکده‌ها، آزمایشگاه‌ها، سالن‌های کنفرانس، زمین‌های بسکتبال و والیبال، سالن بدنسازی، زمین تنیس، خوابگاه، استخر شنا، کافه تریا، کافه و مناطق تفریحی است که فعالیت‌های غیر آموزشی و سرگرمی در آن انجام می‌شود. 

دانشگاه آتلیم ترکیه همچنین از توسعه باشگاه‌ها و انجمن‌های مختلف دانشجویی حمایت کرده است؛ به همین دلیل تا به امروز بیش از 60 درصد از دانشجویان در 54 مورد از آن‌ها مشارکت دارند. این فرصت برای باشگاه‌ها و انجمن ها فراهم شده تا سفرهای فنی و اجتماعی، پنل‌های علمی، کنفرانس‌ها و مناظره‌های آموزشی، و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را به صورت مشترک با این مجموعه سازماندهی کنند.

دانشگاه آتلیم ترکیه فعالیت‌های بین‌المللی بسیاری را با دیگر موسسات آموزش عالی جهانی انجام داده است؛ از جمله دانشگاه وارن در سن‌آنتونیوِ تگزاس و 31 موسسه آموزش عالی با استاندارهای اروپایی در کشورهای آلمان، بلژیک، انگلستان، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایتالیا، ایرلند، لیتوانی، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و هلند.

این موسسات آموزش عالی در حوزه برنامه اراسموس هم با دانشگاه آتلیم ترکیه همکاری می‌کنند. دانشجویان این مجموعه پس از گذراندن تعداد مشخصی از واحدهای درسی می‌توانند در برنامه انتقالی اراسموس پلاس هم شرکت کنند و برای ادامه تحصیل وارد موسسات آموزش عالی طرف قرارداد با آتلیم شوند.

این دانشگاه با انستیتوهای ابتکاری خود، در سراسر کشور ترکیه حضور دارد و یکی از برجسته‌ترین و در حال رشد‌ترین موسسه‌های خصوصی این کشور به حساب می‌آید. این موسسه مجوز شبکه اروپایی اعتباربخشی آموزش مهندسی (ENAEE) دارد که موجب افزایش اعتبار مدارک فارغ‌التحصیلی در برنامه‌های مهندسی برای مدرکEUR-ACE  و MUDEK (انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه های مهندسی) در 8 دپارتمان دانشکده مهندسی شده است.

رشته‌های تحصیلی دانشکده مهندسی در دپارتمان‌های مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی ساخت، مهندسی متالورژی و مواد، مهندسی عمران، مهندسی نرم افزار، مهندسی مکاترونیک ارائه می‌شود. هر یک از این دپارتمان‌ها به تنهایی در رده‌بندی‌های جهانی خوش درخشیده‌اند.

دانشگاه آتلیم ترکیه موسسه تحقیقاتی برجسته و پیشرو با بیش از 150 آزمایشگاه پیشرفته است که در زمینه شکل‌دهی فلزات (MFCE) یکی از 5 مرکز بین‌المللی پیشرفته در سراسر جهان به حساب می‌آید. این موسسه رویکرد دانشجو محور را ترویج می‌کند و آموزش‌هایی را در زمینه نحوه آموزش و پژوهش ارائه می‌دهد. 

مرکز توسعه فناوری (TEKMER)، پروژه Aerodrome در فرودگاه بین‌المللی Esenboğa با همکاری صنایع هوافضا ترکیه (TAI)، پروژه‌های تحقیقاتی علمی (BAP) به عنوان برنامه پشتیبانی تحقیقاتی که به دانشمندان کمک مالی می‌کند، پروژه‌های آزمایشگاهی تحقیقاتی (ALP) از جمله فرصت‌های تحقیقاتی و فناوری ارائه شده در دانشگاه آتیلیم ترکیه هستند.

دانشگاه آتلیم ترکیه دارای چهارمین کتابخانه بزرگ دانشگاهی در شهر آنکارا است. هدف اصلی این کتابخانه ایجاد روحیه کار و پژوهش تیمی و پرورش کمال درونی‌ست. کاربران کتابخانه می‌توانند با استفاده از سیستم آنلاین آن اطلاعات را تولید، حفظ و منتقل کنند تا در پروژه‌های تیمی از منابع به‌روز و دردسترس آن بهره‌مند شوند. 

در حال حاضر کتابخانه دانشگاه Atılım ترکیه ۷۵.۳۰۵ جلد کتاب چاپی، ۹۲.۶۲۵ کتاب الکترونیکی، ۳.۳۴۰ مجله چاپی و ۲۹.۳۲۵ فایل تحقیقاتی را در اختیار علاقمندان به تحصیل در ترکیه قرار داده است و با ۲۰۳.۱۳۷ انتشارات داخلی و خارجی همکاری می‌کند.

افزون بر حضور مستمر این موسسه در مجامع بین‌المللی، دانشجویان بین‌المللی بسیاری نیز تحصیل در دانشگاه آتلیم را برای مهاجرت تحصیلی بر می‌گزینند. سالانه بیش از 600 دانشجویان بین‌المللی از مبدا 65 کشور مختلف سراسر جهان از جمله اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا، خاورمیانه، بالکان، منطقه خلیج فارس و قفقاز از میان دانشگاه های ترکیه «آتیلیم» را برمی‌گزینند.

دانشجویان دانشگاه آتلیم عمدتا تمایل دارند از اماکن فرهنگی و تاریخی در سراسر ترکیه دیدن کنند و در مسابقات آموزشی، ورزشی و هنری شرکت کنند. اغلب دانشجویان در آوردگاه‌هایی که بین بهترین دانشگاه‌های ترکیه به خصوص موسسات مستقر در پایتخت برگزار می‌شود، حضور فعالی دارند.

در دانشکده حقوق دانشگاه آتیلیم آنکارا به زبان ترکی آموزش داده می‌شود.

دانشگاه آتیلیم دو خوابگاه قراردادی در مرکز شهر و خارج از پردیس دارد؛ خوابگاه نازلی (Nazli) برای دختران و خوابگاه امره (Emre) برای پسران. دانشجویان در مرکز پایتخت از فضای زنده و جذاب آنکارا بهره‌مند می‌شوند و از امکانات دیگر آن استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید، اغلب دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌توانند مشغول به کار دانشجویی شوند. در مرکز شهر دسترسی به کار نیز بیشتر از محله اینجک است.

بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده توسط واحد برنامه‌ریزی شغلی تنها 8 درصد از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دیگر موسسات آموزشی ترکیه یک سال پس از فارغ‌التحصیلی به دنبال کار برای دانشجویان هستند. اما بیش از 70 درصد فارغ‌التحصیلان آتلیم در بازه یک ساله پس از فارغ‌التحصیلی مشغول به کار می‌شوند.

دانشگاه آتیلیم ترکیه یک واحد خدمات حرفه‌ای برای دانشجویان و یک شبکه فارغ التحصیلان تحت عنوان انجمن دارد که با برگزاری کارگاه‌هایی در زمینه تهیه رزومه و مصاحبه‌های شغلی آینده شغلی آن‌ها را تضمین می‌کند.

رنکینگ دانشگاه Atılım ترکیه

در طول دوره فعالیت نام دانشگاه Atılım در عرصه‌های بین‌المللی بسیار شنیده شده؛ در رتبه‌بندی THE WUR سال 2016-2017 در لیست 500 موسسه آموزش عالی برتر، در رتبه‌بندی RUR سال 2019 در لیست 800 موسسه آموزش عالیِ برتر، در رتبه‌بندی موسسه‌های کمتر از 50 سال THE در سال 2017 در لیست 100 موسسه آموزش عالیِ برتر، در رتبه‌بندی THE رشته‌های علوم فیزیک در سال 2018 در لیست 400 موسسه برتر و ... قرار گرفته است.

در آخرین رتبه‌بندی جامع موسسه تایمز THE دانشگاه آتیلیم در سال 2021 در شاخص جهانی رتبه 1001+، در شاخص تاثیرگذاری رتبه 801-1000 و در رتبه‌بندی موسسه آموزش عالیِ جوان 2021 جایگاه 351-400 را به دست آورده است.

دانشگاه Atılım ترکیه در گروه ترجمه و تفسیر همچنین در رشته‌های علوم زبان‌شناسی، ادبیات، علوم و ادبیات، دانشکده زبان‌های خارجه، و برای ارائه برنامه‌های درسی تاریخ و جغرافیا اعتبار FEDEK را دریافت کرده است. 

در گروه گردشگری و مدیریت هتل هم این مجموعه مجوز TURAK یا همان هیئت ارزیابی و اعتباربخشی آموزش گردشگری را به دست آورده است. دانشکده زبان‌های خارجی هم گروه زبان انگلیسی پایه (مدرسه آمادگی انگلیسی) دارای اعتبار Pearson است.

رشته های دانشگاه آتیلیم ترکیه

دانشگاه آتلیم در 5 دانشکده و دو انستیتوی تخصصی و ده‌ها گروه تحقیقاتی میزبان علاقمندان به تحصیل در ترکیه در تمامی مقاطع آکادمیک می‌شود. متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توانند با مطالعه شرایط و مدارک مورد نیاز هر رشته، خود را برای دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی دانشگاه های ترکیه آماده کنند.

در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه Atılım ترکیه گروه مهندسی خودرو، گروه مهندسی عمران، گروه مهندسی شیمی و شیمی کاربردی، گروه مهندسی کامپیوتر، گروه مهندسی برق و الکترونیک، گروه مهندسی سیستم‌های انرژی، گروه مهندسی صنایع، گروه مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی، گروه مهندسی سیستم‌های اطلاعاتی UOLP، گروه مهندسی مکاترونیک، گروه مهندسی تولید، گروه مهندسی مواد، گروه مهندسی مکانیک، و گروه مهندسی نرم‌افزار برنامه‌های تحصیلی را برای علاقمندان به مهاجرت تحصیلی هم ارائه می‌دهند.

رشته‌های متنوع دانشکده مدیریت توسط دپارتمان‌های گروه اقتصاد به زبان انگلیسی، گروه اقتصاد به زبان ترکی، گروه روابط بین الملل، گروه تدارکات و حمل و نقل بین المللی، گروه مدیریت به زبان انگلیسی، گروه مدیریت به زبان ترکی، روابط عمومی و تبلیغات، گروه علوم سیاسی و مدیریت دولتی به زبان ترکی و گروه مدیریت گردشگری ارائه می‌شود.

علاقمندان به رشته‌های هنری می‌توانند از دانشکده هنر، طراحی و معماری در گروه طراحی گرافیک، گروه معماری داخلی و طراحی محیط، گروه مد و طراحی پارچه، گروه طراحی محصولات صنعتی و گروه معماری پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

رشته‌های متنوع دانشکده علوم پایه توسط گروه ریاضیات، گروه زبان و ادبیات انگلیسی، گروه ترجمه و تفسیر، و گروه روانشناسی ارائه می‌شوند. علاقمندان به مهاجرت تحصیلی در این رشته‌ها و همچنین دانشکده حقوق برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه می‌توانند شرایط پذیرش تحصیلی این رشته‌ها را در سایت رسمی دانشگاه Atılım ترکیه مطالعه کنند. 

زبان آموزش در رشته‌های طراحی گرافیک، معماری و حقوق زبان ترکی است و علاقه‌مندان به تحصیل در این رشته‌ها باید مدرک زبان ترکیه ارائه دهند. دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی و دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی میزبان متقاضیان دوره‌های تحصیلات تکمیلی می‌شوند.

علاوه‌بر دوره‌های آکادمیک در مقاطع مختلف تحصیلی دوره‌های متنوع دیگری نیز در واحد مطالعات زبان انگلیسی گروهی DELSU، گروه فیزیک، گروه شیمی، مدرسه آمادگی زبان انگلیسی و مدرسه مقدماتی ارائه می‌شود.
تحصیل در ترکیه نیاز به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های ترکیه دارد.

علاقمندان به تحقیق و پژوهش پس از اتمام دوره تحصیلات تکمیلی می‌توانند در مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده‌های دانشگاه Atılım مشغول به تحصیل شوند. از جمله مراکز تحقیقاتی و کاربردی می‌توان به AWAC مرکز نگارش و مشاوره تحصیلی، EDM  ماشین‌کاری تخلیه الکتریکی، مرکز سرگرمی علمی، ETPO دفتر فناوری های آموزشی و آموزشی، KASAUM مرکز مطالعات مسائل زنان، و MFCE مرکز عالی شکل‌دهی فلزات که در سطح کشور و منطقه بسیار سرآمد بوده است، اشاره کرد.

افزون بر این مراکز تحقیقاتی دیگری مانند RoTAM مرکز کاربرد و تحقیقات فناوری‌های روباتیک، مرکز تحقیقات و برنامه‌های کاربردی آموزش مداوم، TÜTAM مرکز مطالعات و تحقیقات تاریخ ترکیه، UTAM مرکز کاربرد و تحقیقات فناوری های فضایی، SaVTAM مرکز کاربرد و تحقیقات فناوری‌های دفاعی، مرکز شبیه سازی و کاربرد لجستیک، و مرکز برنامه و تحقیقات مدیریت عملکرد در دانشگاه آتلیم ترکیه دایر شده است.

از دیگر مراکز و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی این مجموعه می‌توان به مرکز کاربرد و تحقیقات مواد راه آهن، EERL آزمایشگاه رادیویی از راه دور اروپا، آزمایشگاه بیوفیزیک، آزمایشگاه تحقیقات بیوشیمی، SEAL آزمایشگاه تحقیقات سیاسی و اقتصادی، ANO آزمایشگاه نانوسکوپی، SAEL آزمایشگاه تحقیق و آموزش علوم اجتماعی، ATOMSEL آزمایشگاه مواد نوری و انرژی خورشیدی، AYAL آزمایشگاه آکوستیک ساختاری، آزمایشگاه تحقیقاتی زیست سازگاری پلیمری کامپوزیت و FlyRoVeL آزمایشگاه رباتیک پرواز و وسایل نقلیه رباتیک اشاره کرد.

پذیرش تحصیلی دانشگاه آتیلیم ترکیه

دانشگاه Atılım ترکیه یکی از موسسات خصوصی ترکیه است و دریافت پذریش تحصیلی همه رشته‌های آن ملزم به شرکت در آزمون ورودی نیست؛ به عبارتی دیگر، متقاضیان مهاجرت تحصیلی تنها با ارسال مدارک مورد نیاز هر رشته می‌توانند برای پذیرش تحصیلی اقدام کنند.

زبان اصلی آموزشی دانشگاه آتلیم ترکیه در اکثر برنامه‌های آکادمیک آن زبان انگلیسی است. علاقمندان به تحصیل در ترکیه هم در مقاطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد می‌تواند با ارائه مدرک زبان انگلیسی با نمره مناسب هر برنامه در دانشگاه آتیلیم به تحصیل بپردازند.

برخی رشته‌ها نیازمند کارنامه قبولی آزمون SAT دانشگاه های ترکیه هستند. برای اطلاع بیشتر از شرایط و موارد این آزمون کلیک کنید. باید توجه داشت که نام دانشگاه آتیلیم ترکیه در لیست موسسات مورد تائید وزارت علوم کشور ایران دیده نمی‌شود؛ اما این موسسه یکی از موسسه‌های مشروط وزارت علوم به شمار می‌رود؛ به این معنا که معدل کل مدرک فارغ‌التحصیلی دانشجو باید بالای 15 باشد و یک مقاله ثبت‌شده در این مجموعه توسط دانشجو ارائه شود.

اغلب برنامه‌های تحصیلی دوره کارشناسی نیازمند نمره زبان آیلتس 6 به بالا و تحصیلات تکمیلی نیازمند نمره 6.5 و 7 آیلتس یا معادل آن در آزمون‌های بین‌المللی دیگر است. علاوه بر این، ترکی دومین زبان آموزشی در برخی از برنامه‌های آکادمیک دانشگاه Atılım است.

برای دریافت پذیرش تحصیلی باید مدارک زیر گردآوری، ترجمه و اسکن شود و در زمان مقرر به همراه فرم درخواست به دست مسئولان پذیرش تحصیلی دانشجویان خارجی برسد.

•    مدرک دیپلم و ترجمه آن به زبان ترکی
•    ریز نمرات دوره دیپلم
•    عکس پرسنلی
•    اسکن از پاسپورت معتبر
•    انگیزه نامه
•    رزومه تحصیلی و سوابق پژوهشی برای مقاطع عالی
•    نمره مدرک زبان آیلتس برای مقطع کارشناسی نمره 6
•    نمره مدرک زبان آیلتس برای مقطع کارشناسی ارشد  ۶.5
•    نمره مدرک زبان آیلتس برای مقطع دکترا: ۶٫۵
•    دانشجویان مقطع دکترا ادبیات و فرهنگ انگلیسی: ۷ (حداقل ۵٫۵ در هر بخش از آزمون آیلتس)
•    توصیه‌نامه برای مقاطع عالی

متقاضیان پذیرش تحصیلی که سطح مهارت زبان آن‌ها کمتر از معیار این مجموعه و رشته موردنظر باشد، می‌توانند در دوره زبانی که در دانشکده زبان‌های خارجه برگزار می‌شود، شرکت کنند. پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام برای مهاجرت تحصیلی سطح مهارتی خود را در زبان و حتی درس‌های پیش‌نیاز آزمون افزایش دهید تا مشمول هزینه‌های بیشتر شهریه و مخارج زندگی نشوید.

باید توجه داشت که ارائه اصل و اسکن ترجمه آخرین مدرک تحصیلی برای درخواست پذیرش تحصیلی مورد نیاز است؛ برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا، باید تمام مدرک دوره‌های قبل به همراه ریزنمرات تمام دوره‌ها به مسئولان پذیرش متقاضیان مهاجرت تحصیلی ارائه شود.

ددلاین دانشگاه Atılım ترکیه

ثبت درخواست پذیرش تحصیلی، تکمیل مدارک، رزرو خوابگاه و ثبت‌نام در دانشگاه آتیلیم در تاریخ مشخصی صورت می‌گیرد. بنابراین پیش از ارسال درخواست و اقدام برای مهاجرت تحصیلی باید به تقویم دانشگاهیِ هر سال تحصیلی توجه ویژه داشت.

برای مثال پذیرش و ثبت‌نام ترم بهار معمولا در ماه‌های دسامبر تا مارچ صورت می‌گیرد. متقاضیان تحصیل در ترکیه در ترم پاییز هم باید از ماه ژوئن تا سپتامبر برای پذیرش تحصیلی و ثبت‌نام اقدام کنند. باید توجه داشت که دوره زبان تکمیلی و دوره آمادگی آزمون ورودی دانشگاه Atılım در ترم تابستان برگزار می‌شود. با این حساب این مجموعه در طول سال تحصیلی سه‌بار پذیرش دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه آتیلیم ترکیه

شهریه دانشگاه های ترکیه بر اساس رنک موسسه آموزشی، مقطع تحصیلی و رتبه ملی موسسه تعیین می‌شود. تحصیل در تمامی رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه آتلیم ترکیه سالانه 9 هزار و 500 دلار اعلام شده است.

برای تحصیل در ترکیه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آتیلیم در دانشکده علوم پایه سالانه 8 هزار تا 8هزار و 800 دلار، دانشکده علوم اجتماعی سالانه 6 هزار دلار تا 6 هزار و پانصد دلار باید در نظر گرفت. شهریه سالانه مقطع دکتری نیز بسته به رشته تحصیلی سالانه حدود 16 هزار تا 20 هزار دلار اعلام شده است.

برای برخی رشته‌ها شهریه‌های سالانه بالاتری در نظر گرفته شده است؛ برای مثال رشته روانشناسی کلینیکی دانشکده علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد سالانه 10 هزار و 500 دلار شهریه دارد. برای اطلاع از میزان  دقیق شهریه سالانه رشته مورد نظرتان و نحوه پرداخت آن می‌توانید با کارشناسان ما در بخش اعزام دانشجو یوس تاکتیک تماس بگیرید.

شهریه و رشته های دانشگاه آتیلیم آنکارا

بورسیه دانشگاه Atılım ترکیه

دانشجویان واجد شرایط می‌توانند با شرکت در برنامه‌های متنوع کمک‌هزینه مالی از مخارج زندگی و تحصیل در ترکیه بکاهند. دانشگاه آتیلیم ترکیه توافقنامه‌های بین‌المللی بسیاری را امضا کرده و در برنامه‌های انتقال دانشجو و کمک‌هزینه تحصیلی آن‌ها شرکت کرده است. برای دریافت بورسیه دانشگاه آتلیم ترکیه تنها کافی‌ست فرم درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز آن ارسال کنید.

از جمله مدارک مورد نیاز بورسیه تحصیلی نمره زبان بالاتر از نیاز پذیرش تحصیلی در مدارک بین‌المللی معتبر، نمره بالا در معدل و ریز نمرات مقاطع تحصیلی پیشین، شرایط سنی، مقالات و سوابق پژوهشی و ... است. افزون بر این، فعالیت‌های دانشجو در طول دوره تحصیل نیز در استمرار این کمک‌های مالی تاثیرگذار است.

تحصیل در دانشگاه آتیلیم ترکیه نیاز به شرکت در آزمون ورودی ست برای پذیرش تحصیلی دارد.

جهت اطلاع از وضعیت تحصیلی خود طبق استاندارها می‌توانید فرم آنلاین مهاجرت تحصیلی را تکمیل کنید و برای بهبود شرایط خود در فرصت مناسب‌تری تصمیم‌گیری کنید. جهت بررسی شرایط خود بر اساس معیارهای رشته‌های این مجموعه از مشاوره آنلاین کارشناسان موسسه مهاجرت یوس تاکتیک کمک بگیرید.