لوگو دانشگاه آجی بادامدانشگاه آجی بادام(Acıbadem University)

شهر: استانبول
تعداد دانشکده: 5
نوع دانشگاه: خصوصی
رتبه ترکیه: 81
تایید: وزارت بهداشت
سال تاسیس: 2007
زبان: ترکی, انگلیسی
پذیرش: دیپلم, TR‌‌‌ YÖS, SATنام دانشگاه آجی بادام ترکیه را باید زیاد شنیده باشید. تنوع رشته ها در این دانشگاه زیاد است. بسیاری از رشته های پزشکی و فنی در آجی بادام استانبول ارائه می شود که توجه دانشجویان و متقاضیان سراسر جهان را به خود جذب کرده است. حق هم دارند، این دانشگاه ویژگی های خاص خود را دارد از جمله امکانات رفاهی سطح بالا، کیفیت آموزش و شهریه های مناسب. این دانشگاه در سال 2007 تاسیس شده است و جزء دانشگاه های تازه تاسیس ترکیه به حساب می آید. اگر قصد تحصیل در دانشگاه آجی بادام را دارید، دست نگه دارید! باید حتما اطلاعات مهم و ضروری در مورد این دانشگاه را از قبل داشته باشید. برای همین تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه آجی بادام کجاست؟

به جرئت می توان گفت که دانشگاه آجی بادام ترکیه یکی از بهترین دانشگاههای خصوصی در کل ترکیه است که در شهر استانبول زیبا و دوست داشتنی و در منطقه آسیایی آن قرار دارد. تحصیل در آجی بادام ترکیه به ویژه برای متقاضیان رشته های پزشکی و بالینی یک انتخاب فوق العاده به حساب می آید. این تصور که دانشگاههای دولتی همیشه بهتر هستند، اصلا درست نیست. دانشگاه آجی بادام عضو پیمان اراسموس است و هر ساله به تبادل دانشجو با دانشگاههای مطرح اروپا می پردازد. چرا شما یکی از گزینه های تبادل دانشجوی این دانشگاه نباشید؟ یک کادر علمی و فرهیخته در این دانشگاه حضور دارند که با هم منشور موسسه را که پیشرفت در زمینه سلامت بهداشتی و اجتماعی است را پیش می برند.

رنکینگ دانشگاه آجی بادام ترکیه

نکته ی مهم در مورد رتبه بندی دانشگاه آجی بادام این است که در سالهای اخیر شاهد پیشرفت های زیاد این دانشگاه بوده ایم. این دانشگاه از رتبه 1001+ تی اچ ای و از رتبه 118 دانشگاه‌های داخل کشور برخوردار است.

 • رتبه آجی بادام در بین دانشگاه های خصوصی: 9
 • رتبه دانشگاه در رشته پزشکی: 36
 • رتبه uniRank دانشگاه: 5666 جهان
 • رتبه در بین دانشگاه های تازه تاسیس جهان: 351–400
 • رتبه در آسیا: 401

شرایط پذیرش دانشگاه آجی بادام

برای پذیرش در دانشگاه آجی بادام ترکیه باید در آزمون های ورودی دانشگاه نمره های قبول را کسب کرده باشید. راه های ورود به آجی بادام آزمون یوس مرکزی ، آزمون اس ای تی و پذیرش بدون کنکور می باشد. در کنار اینها ارائه مدارک مورد نیاز که توسط وب سایت خود دانشگاه ارائه می شود، نیز الزامی است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان جدید:

 • فرم ثبت نام و درخواست
 • ریزنمرات
 • اسکن از پاسپورت معتبر
 • توافقنامه یادگیری برای تحصیل
 • توافقنامه یادگیری برای گذراندن دوره
 • گواهی زبان انگلیسی
 • معرفی نامه

نکته مهم: در کنار اینها باید اسکن مدارک پیشین به همراه رزومه و سوابق پژوهشی خود را به دانشگاه ارائه دهید. همچنین شما می توانید از طریق پذیرش بدون کنکور در این دانشگاه قبول شوید برای اطلاعات بیشتر از شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه های خصوصی ترکیه با مشاوران ما تمای بگیرید.شهریه دانشگاه آجی بادام

شهریه های دانشگاه آجی بادام استانبول با توجه به اینکه یک دانشگاه خصوصی است، به صرفه و واقعا خوب است. بسته به اینکه در کدام رشته در این دانشگاه تحصیل می کنید و زبان تحصیل شما چیست، شهریه ی شما متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از شهریه ها با مجموعه یوس تاکتیک در ارتباط باشید.رشته های دانشگاه آجی بادام

البته که در بخش بالا، به شرح رشته های مختلف دانشگاه آجی بادام ترکیه پرداختیم. در کل آجی بادام استانبول، 5 دانشکده بزرگ و مجهز، 2 آموزشگاه فنی حرفه ای، 3 انستیتو و تعدادی مراکز پژوهشی و علمی در خود دارد. دانشکده های این دانشگاه شامل،دانشکده داروسازی، دانشکده علوم بهداشت و سلامت، دانشکده علوم پایه و ادبیات و دانشکده مهندسی می باشد. برای تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه از جمله پزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، پزشکی، مهندسی عمران، روانشناسی، ادبیات، مترجمی و دهها رشته ی دیگر این دانشگاه، باید مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه که از 3 فوریه 2023 الی 29 جولای 2023 است اقدام کرده باشید.

امکانات دانشگاه آجی بادام

آیا می دانستید که در دانشگاه آجی بادام ترکیه یکی از بهترین و پیشرفته ترین مراکز پزشکی جهان قرار دارد. این مرکز در حوزه شبیه سازی بالینی، آموزش دادن جراحی، رباتیک، اندوسکوپیک و … فعال است. زیرساخت ها و دپارتمان های این مرکز پزشکی در جهان مشهور است و کاملا مطابق با استانداردهای علمی جهانی است. شاید برایتان جالب باشد که آجی بادام ترکیه، گواهی نامه CAE دارد که تنها دو دانشگاه این مدرک را در زمینه پزشکی دارند و یکی از آنها آجی بادام است. از دیگر امکانات داخل دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کتابخانه دانشگاه آجی بادام که مرجع بسیاری از رشته های پزشکی و فنی در این کتابخانه وجود دارند. تعداد حدودی 20372 جلد کتاب چاپی، 36700 مجله الکترونیکی، 11320 ایبوک، 24 پایگاه داده، 14 اتاق مطالعه و 317 ظرفیت صندلی می باشد.
 • سلف: سالن های غذاخوری و آشامیدنی، کافه تریا، فست فودها و بوفه های متعدد
 • باشگاههای ورزشی برای انواع رشته های ورزشی مختلف

خوابگاه دانشگاه آجی بادام

خوابگاههای دانشگاه آجی بادام استانبول به راستی نظر تمام دانشجویان را به خود جذب می کند. محیطی راحت، ایمن و لذت بخش برای اسکان دادن دانشجویان در این دانشگاه تدارک دیده شده است. از جمله خوابگاههای این دانشگاه می توان به خوابگاه کِرِم آیدینلار (Kerem Aydinlar) اشاره کرد که فاصله آن با دانشگاه تنها سه دقیقه پیاده روی کردن است. برای رزرو خوابگاه در بهترین منطقه ترکیه (میدان تکسیم) می توانید با مشاوران یوس تاکتیک تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول دانشگاه آجی بادام

 • دانشگاه آجی بادام در کدام شهر ترکیه قرار دارد؟
  این دانشگاه در شهر استانبول قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های شهر استانبول میباشد.
 • دانشگاه آچی بادام دولتی است یا خصوصی؟
  دانشگاه آجی بادام یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی در شهر استانبول میباشد.
 • آیا دانشگاه آجی بادام مورد تایید وزارد بهداشت میباشد؟
  بله این دانشگاه امسال جزو دانشگاه های مورد تایید قرار گرفت.
 • آیا امکان بورسیه شدن در این دانشگاه میباشد؟
  بله شما میتوانید با ثبت نام در سایت تورکیه بورسلاری و در صورت تایید شدن میتوانید بورسیه فول فاند این دانشگاه را دریافت کنید.