دانشگاه مدیپول یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است که توسط بخش خصوصی تامین و مدیریت می‌شود. مدیپل شهرت بسیاری در آموزش رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی دارد و هر ساله مورد توجه علاقمندان به تحصیل در ترکیه قرار می‌گیرد. برای مطالعه شرایط مهاجرت تحصیلی، پذیرش تحصیلی و رشته های دانشگاه Medipol ترکیه با ما در این پست از سایت موسسه اعزام دانشجو یوس تاکتیک همراه شوید.

Medipol Üniversitesinde AKTS Sınırı: #MedipolSınırıKaldır -  sivilalanarastirmalari


دانشگاه مدیپول استانبول
دانشگاه مدیپل (مدیپول) Medipol University و به ترکی Medipol Üniversitesi یکی از دانشگاه های ترکیه است که توسط وزارت آموزش و تحقیقات بهداشت دولت شصت‌وششم به وزارت «فخرالدین کُجا» در سال 2009 در دو شهر مهم ترکیه تاسیس شد. 

متقاضیان تحصیل در ترکیه از سال 2010 تا به امروز اخذ پذیرش تحصیلی از IMU را یکی از اهداف مهاجرت تحصیلی خود قرار داده‌اند. علاوه‌بر دانشکده‌های نام‌آور این مجموعه، صدها برنامه معادل کاردانی توسط 4 آموزشگاه حرفه‌ای در زمینه‌های اجتماعی، فنی، بهداشتی و پزشکی تحت نظر دانشگاه Medipol ارائه می‌شود.


دانشگاه مدیپل از 12 دانشکده، 5 انستیتو و 4 کالج حرفه‌ای تشکیل شده است که میزبان بیش از 30 هزار دانشجوی علاقمندان به تحصیل هر سه مقطع آکادمیک می‌شود تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی نزدیک به 14 هزار و تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد حدود هزار و چهارصد است. 

تعداد دانشجویان کاردانی پیوسته در Medipol به 11 هزار و 379 نفر می‌رسد و تعداد دانشجویان خارجی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از این مجموعه شده‌اند هم نزدیک به 500 نفر است.

یکی از مزایای تحصیل دانشگاه مدیپل شرکت در برنامه‌های انتقال دانشجو است؛ دانشجویان می‌توانند پس از گذراندن تعداد مشخصی از واحدهای درسی خود برای ادامه تحصیل به دیگر موسسات آموزش عالی طرف قرارداد موسسه فارابی، ملوانا، بولونیا، اراسموس و ... در دیگر کشورهای اروپایی و حتی آمریکا اقدام کنند.

علاقمندان مهاجرت تحصیلی به ترکیه می‌توانند از دانشگاه مدیپل در پردیس‌های هالیچ و کاواچیک استانبول پذیرش تحصیلی دریافت کنند. دوره‌های انترنی، کارآموزی و برخی کلاس‌های عملی دانشجویان پزشکی در بیمارستان دانشگاه Medipol در محله باغچیلار Bağcılar استانبول برگزار می‌شود که یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های خصوصی ترکیه است.

پردیس هالیچ دانشگاه مدیپل ترکیه

فضای باشکوه پردیس هالیچ دانشگاه مدیپل در مجاورت منطقه هالیچ واقع شده است که با نام "شاخ طلایی" در تنگه بسفر نیز معروف است. پردیس هالیچ مرکزی‌ترین نقطه IMU در شهر استانبول است که با تمول فرهنگی و غنای تاریخی احاطه شده است. 

این پردیس در بخش اروپایی شهر استانبول واقع شده است. ساختمان‌های مدرن پردیس هالیچ در کنار فضای استراحت، تفریح و رستوران خود میزبان زندگی پر جنب‌وجوش دانشجویان علاقمند به تحصیل در ترکیه است. در پردیس هالیچ دانشگاه Medipol اغلب جلسات ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

باشگاه‌ها و انجمن‌های دانشجویی، تفریح‌گاه‌های داخل پردیس از جمله سینما، تئاتر و سالن‌های برگزاری ارکستر و موسیقی فعالان این رشته در داخل پردیس مهیا شده و امکاناتی نظیر مسافرت و عکاسی به زندگی در فضای پردیس رنگ می‌بخشند.

پردیس کاواجیک دانشگاه مدیپل ترکیه

پردیس کاواجیک Kavacık دانشگاه مدیپول در محله منطقه بیکوز به تازگی میزبان مجموعه جدیدی از ساختمان‌های دانشکده، خوابگاه‌ها و مراکز تحقیقات پزشکی شده است. پردیس کاواجیک که در بخش آسیایی پل فاتح سلطان محمد Fatih Sultan Mehmet در شهر استانبول واقع شده است، با منظره جنگل و چشم‌انداز‌های شگرف طبیعت بسیار مورد توجه علاقمندان مهاجرت تحصیلی به ترکیه قرار گرفته است.

با تمهیدات محیطی مستمرِ پردیس کاواجیک، فضای زنده و شاداب ورزشی همواره برای دانشجویان مهیا بوده است. زمین بسکتبال، زمین‌های استراحت، سالن‌های بزرگ همایش و کنفرانس، کلاس‌های درس مجهز و پارکینگ اتومبیل دانشجویان از ویژگی‌های برجسته IMU در پردیس کاواجیک است.

علاقمندان دانشگاه های ترکیه می‌توانند از امکانات اقامتی دانشگاه Medipol هم بهره‌مند شوند. خوابگاه‌های مجهز و مجزای دانشجویان دختر و پسر در پردیس کاواجیک دانشگاه مدیپل نیاز دانشجویان بین‌المللی را تا حد زیادی برآورده کرده است؛ با توجه به برنامه‌ریزی‌های این مجموعه برای افزایش ظرفیت جذب علاقمندان به تحصیل در ترکیه، ظرفیت خوابگاه‌ها در سال‌های بعد افزایش خواهد یافت.

آزمایشگاه‌ها و پژوهشکده‌های پارک تحقیقاتی پردیس کاواجیک، فرصت بهره‌مندی از امکانات مجموعه را برای تحقیق در اختیار هر واحد آموزشی قرار می‌دهند. آزمایشگاه‌های این موسسه مجهز به فناوری پیشرفته و زیرساخت‌های اعتبار بخشی مطابق با نیازهای تحقیق و توسعه پزشکی چند رشته‌ای (Medicine R&D) طراحی شده است.

مرکز تحقیقات «بازسازی و پزشکی ترمیمی» Regeneration and Restorative Medicine Researches Center که در زمینی به مساحت 5 هزار مترمربع ساخته شده است، در آینده نزدیک صدور پذیرش تحصیلی را برای جذب علاقمندان به تحصیل دانشگاه های ترکیه آغاز خواهد کرد. 

پزشکی ترمیمی به فرآیند جایگزینی یا بازسازی بافت‌هایی که به دلیل افزایش سن، بیماری‌ها، نوزادان آسیب‌دیده گفته می‌شود که هدف آن ایجاد بافت‌های جدید است. پزشکی ترمیمی فرایندی است که به جای کمک به بازیابی بافت‌‎های آسیب‌دیده و اختلالات عملکردی، به مکانیسم‌های داخلی بدن کمک می‌کند تا مجددا کالیبره شوند. 

مرکز تحقیقات بازسازی و پزشکی ترمیمی دانشگاه Medipol مطالعات گسترده‌ای را برای بازسازی و عادی‌سازی فعالیت‌های بافت‌ها و اندام‌های آسیب‌دیده، به‌ویژه سیستم عصبی و سیستم قلبی عروقی آغاز کرده است. علاقمندان به تحصیل در ترکیه می‌توانند از فناوری و سیستم پیشرفته این مرکز که از بهترین‌های اروپا محسوب می‌شود، بهره‌مند شوند.

در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی IMU مطالعات پژوهشی در حوزه کشت سلول، زیست شناسی مولکولی، ژنومیک، بیوانفورماتیک، پروتئومیکس، دندانی، بیومکانیک، الکتروفیزیولوژی، ریزنگاری پیشرفته، داروشناسی، شیمی تجزیه و واحد حیوانات آزمایشگاهی (MEDAM) صورت می‌گیرد.

Hemşire Aranıyor - Özel İstanbul Medipol Hastanesi - Şubat 2022 | Eleman.net

بیمارستان دانشگاه مدیپل ترکیه

مجموعه درمانی بیمارستان IMU یکی از بخش‌های درمانی و آموزشی است که با 4 مجتمع بیمارستانی، یک بیمارستان عمومی، یک بیمارستان انکولوژی، بیمارستان جراحی قلب و عروق، و بیمارستان دندانپزشکی با ظرفیت 470 تختخواب، واحدهای مراقبت ویژه با 133 تختخواب، 32 مراقب‌ های ویژه عمومی، 22 مراقبت‌های ویژه کرونر، 26 مراقبت ویژه CVS، 53 مراقبت ویژه نوزادان، 246 پلی کلینیک، و 25 اتاق عمل یکی از مجهزترین مراکز درمانی کشور ترکیه محسوب می‌شود.

بزرگترین مجتمع درمانی ترکیه متعلق به دانشگاه Medipol است که به دانشجویان رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی فرصت‌های یادگیری فنون و علوم عملی را در کنار متخصصان و مدرسان این رشته‌ها فراهم کرده است.

پردیس شمالی دانشگاه مدیپل ترکیه

ساختمان بخش اداری، آموزشگاه زبان و مدارس فنی-حرفه‌ای در پردیس شمالی IMU قرار دارد. در پردیس شمالی امکاناتی نظیر مراکز ورزشی، رستوران‌ها، خوابگاه‌ها، کتابخانه، سالن‌های مطالعه، سالن‌های غذاخوری، آزمایشگاه‌ها، پارکینگ‌های دانشجویی، مرکز پزشکی، خدمات مشاوره‌ای و مرکز تحقیقات REMER در اختیار علاقمندان مهاجرت تحصیلی به ترکیه قرار می‌گیرد.

پردیس جنوبی دانشگاه مدیپل ترکیه

پردیس جنوبی دانشگاه Medipol میزبان دانشکده‌های پزشکی، پزشکی بین‌المللی، دندانپزشکی، داروسازی، بازرگانی، مهندسی و علوم طبیعی، حقوق، آموزش، ارتباطات، هنرهای زیبا، طراحی، معماری، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده‌های حرفه‌ای، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی قانونی، دانشکده تحصیلات تکمیلی مهندسی و علوم طبیعی، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشتی و تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی شده است.

علاوه بر این امکاناتی از جمله سالن‌های کنفرانس، سازه‌های فرهنگی هنری، کتابخانه، سالن‌های غذاخوری، مرکز خرید، آرایشگاه، کافه، خوابگا‌ها، رستوران‌ها، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه‌ها و ... در این بخش از دانشگاه Medipol قرار گرفته‌اند.

Ankara Medipol Üniversitesi | TRUCAS

دانشگاه مدیپل انکارا

پردیس آنافارتالار دانشگاه Medipol واقع در مرکز شهر آنکارا با هدف آموزش دانشجویان واجد شرایط با ارائه آموزه‌هایی در مقیاس جهانی افتتاح شد. این مجموعه یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه محسوب می‌شود که در فضایی جذاب و مطبوع فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را برای علاقمندان مهاجرت تحصیلی رقم زده است.

پردیس دانشگاه Medipol درست در کنار ایستگاه اصلی قطار ترکیه (TCDD) واقع شده است. قرار گرفتن در مرکز شبکه حمل و نقل شما را در ثقل ماجراهای جدید زندگیتان قرار می‌دهد تا آینده بهتر تحصیلی و شغلی را برای خود رقم بزنید.

ناگفته نماند خوابگاه‌های این مجموعه برای تامین نیازهای مسکن دانشجویان بین المللی طراحی شده و علاوه‌بر اقامتگاه مجهز، وعده‌های غذایی روزمره، نوشیدنی، نظافت و خدمات امنیتی را برای علاقمندان به تحصیل در ترکیه به ارمغان آورده است.

یک شرکت کیترینگ خصوصی پوشش خدمات خوابگاه‌های زنانه و مردانه را در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام به صورت سلف سرویس سرو می‌کند. علاوه‌بر این، پردیس آنکارا دانشگاه مدیپل در کافه‌ها، غذاخوری‌ها و همچنین وندورهای فست‌فود و تنقلات از دانشجویان پذیرایی می‌کند. 

تمام دانشجویان و کارمندان AMU تحت پوشش خدمات درمانی بیمارستان‌های گروه Medipol قرار دارند؛ در صورتی که نیاز به بررسی اضطراری وجود داشته باشد، خدمات پزشکی و مقدماتی درمان توسط یک پزشک و یک پرستار خصوصی در بیست و چهار ساعت از شبانه‌روز به بالین متقاضی حاضر می‌شوند.

پردیس آنکارا میزبان دانشکده‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دانشکده‌های هنرهای زیبا ، طراحی و معماری، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اداری و اجتماعی، دانشکده ارتباطات، دانشکده علوم بهداشتی، دانشکده علوم سیاسی شده است.

در این شعبه از دانشگاه Medipol آموزشگاه‌های حرفه‌ای مانند دانشکده حرفه‌ای دادگستری، دانشکده حرفه‌ای خدمات بهداشتی، هنرستان فنی حرفه‌ای و همچنین آموزشگاه حرفه‌ای زبان‌های خارجی شده است. انستیتو علوم بهداشتی و علوم اجتماعی نیز در پایتخت میزبان علاقمندان مهاجرت تحصیلی می‌شوند.

رنکینگ دانشگاه مدیپل انکارا

در آخرین گزارش موسسه رتبه‌بندی وبومتریک webometrics سال 2021، دانشگاه AMU آنکارا در شمار بهترین دانشگاه های ترکیه معرفی شده است. در این رتبه‌بندی مدیپل در جایگاه 10684 جهانی، 2420 قاره، 172 ملی ترکیه قرار گرفته است.

رنکینگ دانشگاه مدیپل استانبول

دانشگاه مدیپل استانبول در 5 سال گذشته برای دریافت عنوان بهترین‌ها در 210 مورد ملی و 63 مورد بین‌المللی در شاخص‌های برجسته‌ای مانند حق ثبت اختراع، مدل‌های سودمند و طرح‌های تاثیرگذار نامزد شده است.

در بخش ملی دانشگاه Medipol در 136 حق ثبت اختراع، 52 طرح و 22 مدل کاربردی به دستاوردهای شگرفی رسیده است. به نقل از موسسه تایمز مدیپل در سیستم‌های مختلف رتبه‌بندی دانشگاهی جهان گنجانده شده است؛ رتبه 1001+ جهانی، در رده‌بندی دانشگاه‌های آسیا جایگاه 401+، دانشگاه جوان 401+، بالینی، پیش بالینی و سلامت 601+، رتبه‌بندی تاثیرگذاری 601+، بهداشت و سلامتی 201-300، برابری جنسیتی 401+، آموزش با کیفیت 401+، کاهش نابرابری‌ها 401+، مشارکت اهداف 601+.

رشته های دانشگاه مدیپل ترکیه

مانند بسیاری از دانشگاه های ترکیه، برنامه‌های تحصیلی دانشگاه Medipol به دو زبان انگلیسی و ترکی برگزار می‌شود. در پردیس کاواجیک IMU برنامه‌های ترکی و انگلیسی در دانشکده دندانپزشکی و دانشکده داروسازی ارائه می‌شوند تا علاقمندان به تحصیل در ترکیه مشکلی برای اخذ پذیرش تحصیلی نداشته باشند.

در دانشکده آموزش رشته‌های آموزش زبان انگلیسی، آموزش ریاضیات ابتدایی، آموزش اوایل کودکی، آموزش کودکان استثنایی، مشاوره آموزشی (به زبان ترکی و انگلیسی) برگزار می‌شود. برنامه‌های تحصیلی دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری در رشته‌های طراحی صنعتی، طراحی ارتباط تصویری، هنرهای آشپزی و آشپزی، معماری داخلی و طراحی محیط (ترکی و انگلیسی)، طراحی شهری و معماری منظر، معماری (ترکی و انگلیسی) طراحی شده‌اند.

رشته‌های زیرمجموعه حقوق، ارتباطات، روزنامه نگاری، روابط عمومی و تبلیغات (ترکی و انگلیسی)، رسانه و هنرهای تجسمی، رادیو ، تلویزیون و سینما، رسانه های جدید و سیستم های ارتباطی، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، روانشناسی (انگلیسی)، علوم سیاسی و مدیریت دولتی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل از برنامه‌های مورد علاقه متقاضیان مهاجرت تحصیلی هستند.

دانشکده تجارت رشته‌های متنوعی حول موضوعات بانک و بیمه، اقتصاد و دارایی (انگلیسی)، مدیریت هواپیمایی کشوری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی، مدیریت لجستیک بین‌المللی (ترکی و انگلیسی، تجارت و دارایی بین المللی (ترکی و انگلیسی)، سیستم‌های اطلاعات مدیریت (ترکی و انگلیسی) برگزار می‌کند.

دانشکده مهندسی و علوم طبیعی رشته‌های  مهندسی پزشکی (انگلیسی و ترکی)، مهندسی برق و الکترونیک (انگلیسی)، مهندسی صنایع (انگلیسی)،  مهندسی عمران (ترکی و انگلیسی) ارائه می‌دهد و دانشکده علوم بهداشتی رشته‌هایی نظیر تغذیه و رژیم غذایی، رشد کودک، فیزیوتراپی و توان‌بخشی (ترکی و انگلیسی)، مامایی، ارگوتراپی، پرستاری، شنوایی شناسی، ارتز و پروتز، مددکاری اجتماعی، و مدیریت سلامت را پوشش می‌دهد.
ANKARA MEDIPOL UNIVERSITY - Study in Turkey

علاقمندان مهاجرت تحصیلی به ترکیه به صورت آموزش از راه دور می‌توانند در رشته‌های مدیریت بهداشت، مدیریت سلامت (انگلیسی) پذیرش تحصیلی دریافت کنند. باید توجه داشت که برای آموزش آنلاین از راه دور باید پیش از اقدام ظرفیت دانشکده برای دانشجویان بین‌المللی بررسی شود.

در دانشکده پزشکی که از برجسته‌ترین دانشکده‌های دانشگاه Medipol محسوب می‌شود، تمامی رشته‌های پزشکی و بهداشتی را برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به زبان انگلیسی در دانشکده بین‌المللی پزشکی برگزار می‌کند. این مجموعه یکی از بهترین دانشکده‌های پزشکی ترکیه و همچنین آسیا به حساب می‌آید.

از جمله هنرستان‌های فنی حرفه ای تحت پوشش IMU می‌توان به انستیتو طراحی و انیمیشن رایانه‌ای، برنامه نویسی رایانه، دوره شبانه برنامه نویسی رایانه، فناوری دستگاه زیست پزشکی، فناوری ارتباطات الکترونیکی، طراحی فضای داخلی، دوره شبانه طراحی فضای داخلی، فناوری ساخت‌وساز، فناوری ساخت و ساز (آموزش شبانه)، مرمت معماری و مدیریت حمل و نقل هوایی مدنی و آموزشگاه حرفه ای آموزش و پرورش شبانه عدالت اشاره کرد.

برنامه‌های تحصیلی در دانشکده حرفه‌ای علوم بهداشتی در حوزه موضوعات خدمات اتاق عمل، بیهوشی، بهداشت دهان و دندان، رشد کودک، پروتزهای دندانی، دیالیز، خدمات داروسازی، الکترونوروفیزیولوژی، فیزیوتراپی، کمک‌های اورژانسی و پزشکی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، فنون آزمایشگاهی آسیب شناسی، پرتودرمانی، رادیوتراپی، مدیریت امکانات بهداشتی، مستندات پزشکی و دبیرخانه، تکنیک‌های تصویربرداری پزشکی، تکنیک‌های آزمایشگاهی پزشکی، و مراقبت از سالمندان طراحی و ارائه می‌شوند.

دانشکده حرفه ای علوم اجتماعی برای متقاضیان تحصیل در ترکیه در رشته‌های تجارت خارجی، بانک و بیمه، روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازرگانی، تدارکات، امور مالی، برنامه حسابداری و مالیات، برنامه‌سازی رادیو و تلویزیون، خدمات کابین هواپیمایی کشوری، خدمات اجتماعی و مدیریت ورزشی پذیرش تحصیلی صادر می‌کند.پذیرش تحصیلی دانشگاه مدیپل ترکیه

مسئولان پذیرش تحصیلی مجموعه یوس تاکتیک از همان ابتدای راه روند انتخاب برنامه دانشگاهی تا هنگام اقامت در داخل یا خارج از پردیس همراه علاقمندان تحصیل در ترکیه هستند و در طول دوره تحصیلی و زندگی دانشجویی در این کشور همراه شما هستند.

برای دریافت اطلاعات دقیق نحوه پذیرش تحصیلی رشته مورد نظر متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌توان به طور مستقیم از طریق سایت با مسئولان پذیرش تحصیلی مکاتبه کرد یا از کارشناسان کارآزموده و مجرب یوس تاکتیک در بخش اعزام دانشجو بهره جست.

هر یک از برنامه‌های تحصیلی مجموعه IMU شرایط و مدارک خاص خود را نیاز دارد. اسکن اصل و ترجمه مدارک باید به همراه فرم درخواست پذیرش تحصیلی، نسخه اصلی گواهی نتایج آزمون (SAT DI: 7226) در صورت وجود، صفحه گذرنامه شامل عکس متقاضی، و عکس گذرنامه (برای شناسایی کاندیدا) برای مسئولان دانشجویان بین‌المللی ارسال شود.

علاقمندان به تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی می‌توانند با مدرک فارغ‌التحصیلی (دیپلم و پیش‌دانشگاهی) که نمره معدل کل آن 15 به بالا ( از 20 نمره) باشد، درخواست پذیرش تحصیلی خود برای مسئولان IMU ارسال کنند.

آزمون YÖS آزمون ورودی دانشجویان بین‌المللی توسط برخی دانشگاه های ترکیه است؛ کسب نمره حداقل 60 از 100 آزمون یوس در کنار نمره معدل 60% از مقطع پیشین شرط ورود به دانشگاه Medipol تعیین شده است.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی که کارنامه معتبر آزمون SAT I با حداقل نمره 1000 را داشته باشند، دیگر نیازی به شرکت در آزمون یوس ندارند. باید توجه داشت که علاقمندان به تحصیل در رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی در دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی IMU باید در آزمون ACT (آزمون کالج آمریکایی) شرکت کنند و حداقل نمره 22 را از این آزمون کسب کنند.

باید توجه داشت که تحصیل در ترکیه به زبان ترکی نیاز به تسلط کافی به این زبان دارد. دانشجویان باید در آزمون تومر TÖMER شرکت کنند تا سطح مهارت خود را در این زبان به مسئولان پذیرش تحصیلی اثبات کنند.

اگر آشنایی با زبان ترکی برای تحصیل دانشگاه های ترکیه کافی نبود، می‌توان در دوره زبان ترکی شرکت کرد. در بسیاری از کالج‌های آمادگی آزمون‌های ورودی دانشگاه های ترکیه این دوره نیز به صورت تکمیل کننده دوره ارائه می‌شود. دوره‌های زبان انگلیسی هم در دانشگاه Medipol برگزار می‌شود.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای دوره تکمیلی دانشگاه Medipol باید مدرک فارغ‌التحصیلی از دوره‌های پیشین را به همراه ریز نمرات، سوابق پژوهشی و تحصقیقاتی، صابقه کار مرتبط، انگیزه‌نامه تحصیلی و توصیه نامه از استادان پیشین را برای مسئولان پذیرش تحصیلی ارسال کنند.

ارزیابی وضعیت تحصیلی متقاضی تحصیل در ترکیه توسط کمیسیون 3 نفر که توسط مدیریت واحد دانشگاهی IMU تشکیل می شود، صورت می‌گیرد. تحقق معیارهای پذیرش تحصیلی رشته مورد نظر به معنای متقاعد کردن کمیسیون ارزیابی دانشجویان بین‌المللی نیست. 

اعلام نتایج و روند ثبت نام و همچنین اطلاعات لازم به آدرس ایمیل متقاضی تحصیل دانشگاه های ترکیه ارسال می‌شود. بنابراین ثبت آدرس ایمیل درست در فرم پذیرش تحصیلی و همچنین چک کردن اهمیت بسیاری در این مرحله دارد.

پس از ارزیابی دانشجویان پذیرفته شده برای تحصیل دانشگاه Medipol "نامه پذیرش تحصیلی اصلی" را از طریق پست دریافت می کنند تا با در دست داشتن اصل این نامه برای دریافت مجوزهای تحصیلی مورد نیاز از نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ترکیه اقدام کنند.