شهر: سامسون
تعداد دانشکده: 19
نوع دانشگاه: دولتی
زبان: ترکی, انگلیسی
رتبه ترکیه: 24
تایید: علوم, بهداشت
سال تاسیس: 1975
پذیرش:YÖS دانشگاه-TRYÖS

دانشگاه 19 مایس یکی دیگر از دانشگاه‌های محبوب در بین افرادی است که به دنبال مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستند. این دانشگاه دارای 20 دانشکده، 23 کالج، 5 موسسه و دیگر امکانات آموزشی و خدمات رفاهی قابل قبولی است که بدون شک، آشنایی شما با نحوه پذیرش، آزمون ورودی دانشگاه، امکانات رفاهی، بورسیه و … می‌تواند شما را با انتخابی معقولانه رو به رو کند. برای آشنایی هرچه بیشتر با ساختار این دانشگاه در این مقاله با ما همراه باشید.

درباره دانشگاه 19 مایس- شهر سامسون

دانشگاه 19 مایس در سال 1975 میلادی تأسیس و جزء دانشگاه‌های معتبر دولتی در ناحیه اتکوم استان سامسون ترکیه به شمار می‌آید. این دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت است و همین امر می‌تواند به اعتبار مدرک فارغ‌التحصیلی این دانشگاه در ایران نیز اشاره واضحی داشته باشد. از لحاظ سبک آموزشی و علمی دانشگاه را می‌توان با بازدهی بالایی در نظر گرفت و هم چنین، موقعیت جغرافیایی که در منطقه ای کاملاً تاریخی قرار گرفته است، خود به جذب داوطلبان بین‌المللی به صورت واضحی اشاره می‌کند.

آدرس دانشگاه 19 مایس کجاست؟

دانشگاه اون دوکوز مایس جزء دانشگاه‌های معتبر و دولتی در ناحیه اتکوم استان سامسون ترکیه است. این دانشگاه 2 پردیس مجزا به نام‌های کورپلیت وآتاکوم دارد که امکانات و تجهیزات قابل توجهی را در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می‌دهد. آب و هوای ناحیه اتکوم آب و هوایی بسیار معتدل است که یکی از دلایل عمده انتخاب متقاضیان بین‌المللی نیز، موقعیت جغرافیایی دانشگاه ۱۹ مایس سامسون است.

آدرس دانشگاه: Körfez, 19 Mayıs Ünv. 55270 Atakum/Samsun, Turkey

رتبه و رنکینگ دانشگاه 19 مایس ترکیه

دانشگاه 19 مایس رنکینگ بالا و قابل قبولی در بین دانشگاه‌های معتبر ترکیه را از آن خود کرده است. در ترکیه این دانشگاه با کسب رتبه 35 خود را در رده برترین‌ها قرار داده است. حتی در بین دانشگاه‌های جهانی نیز این دانشگاه، رتبه ۱۵۱۶ را به دست آورده که با این تفاسیر، شما می‌توانید به انتخاب خود برای ادامه تحصیل به صورت هدفمند مطمئن باشید.

شرایط پذیرش و ورود به دانشگاه 19 مایس ترکیه

شما در ابتدا باید فرم ثبت نام را از دانشگاه اوندوکوز مایس دانلود کنید و سپس با تکمیل فرم، درخواست خود را ارسال کنید. آزمون یوس دانشگاه 19 مایس و یا یوس مرکزی جزء آزمون‌های مهم جهت قبولی در نحوه پذیرش دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه است. شما این اختیار را دارید که از مجموعه یوس تاکتیک برای کسب نمره بالاتر در این 2 آزمون کمک بگیرید.

البته اگر 2 داوطلب بین‌المللی با یک امتیاز برابر و در یک رشته برابر در این دانشگاه پذیرش شوند قطعاً اولویت پذیرش با داوطلب بین‌المللی با سن کم تر و جوان تر است. 

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه اوندوکوز مایس ترکیه

دانشگاه اون دوکوز مایس همانند دیگر دانشگاه‌ها مدارک خاصی را برای فرایند ثبت نام خود مشخص کرده است. تکمیل این مدارک باعث می‌شود که پذیرش شما همان گونه که در مقاله‌های قبلی اشاره شده است با یک پروسه بسیار کوتاه تر رو به رو شود و البته بهتر است مدارک خود را طبق بررسی مشاورین مجموعه  یوس تاکتیک تکمیل و سپس ارسال کنید. مدارک مورد نیاز شامل:

 1. مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (ترجمه به زبان ترکی یا انگلیسی)
 2. ریزنمرات (ترجمه به زبان ترکی و انگلیسی)
 3. معدل دیپلم (حداقل 12)
 4. نمره قبولی آزمون یوس 
 5. نمره قبولی آزمون یوس مرکزی
 6. بدون شک امتیاز بالا در بخش‌های هندسه و ریاضی آزمون یوس جهت پذیرش در رشته‌های مهندسی، مهندسی هوافضا، پزشکی و … مؤثر است.
 7. گواهی مدرک تومر

بورسیه دانشگاه 19 مایس سامسون

بورسیه دانشگاه اوندوکوز مایس برای دانشجویان پرتلاشی که معدل بالایی دارند یک بورسیه بسیار مقرون صرفه است. به این جهت که بورسیه کمک هزینه تحصیل می‌تواند دانشجو را از پرداخت شهریه دانشگاه یا حتی مبلغ کمی از شهریه معاف کند. عملکرد دانشجو در سال قبل، توان مالی دانشجو و بودجه دانشگاه را برای دریافت بورسیه باید در نظر داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط أخد بورسیه دانشگاه 19 مایس بهتر است با مشاورین مجموعه یوس تاکتیک  در تماس باشید.

هزینه و شهریه دانشگاه 19 مایس

دانشگاه‌های دولتی نسبت به دانشگاه‌های خصوصی شهریه بسیار مقرون به صرفه تری دارند. شهریه دانشگاه ۱۹ مایس در استان سامسون برای هر رشته شهریه متفاوتی را برآورد می‌کند. 

شهریه سال  (2023-2022)

دانشکده
زبان
شهریه در سال
 دانشکده پزشکی
 ترکی استانبولی
 50000 لیر
 دانشکده پزشکی
انگلیسی
60000 لیر
دانشکده دامپزشکی
  ترکی استانبولی
12000 لیر
دانشکده دندانپزشکی
  ترکی استانبولی
40000 لیر
 دانشکده مهندسی
  ترکی استانبولی
 10000 لیر
دانشکده کشاورزی
  ترکی استانبولی
8000 لیر
دانشکده فن و ادبیات
  ترکی استانبولی
7000 لیر
دانشکده الهیات
  ترکی استانبولی
7000 لیر
دانشکده آموزش
  ترکی استانبولی
7000 لیر
 دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 ترکی استانبولی
 7000 لیر
 دانشکده اقتصاد و علوم اداری
انگلیسی
10000 لیر
دانشکده بازرگانی بافرا
  ترکی استانبولی
6560 لیر
دانشکده حقوق
  ترکی استانبولی
80000 لیر
دانشکده کسب و کار
  ترکی استانبولی
6000 لیر
 دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
  ترکی استانبولی
6000 لیر
دانشکده گردشگری
  ترکی استانبولی
6000 لیر
 دانشکده معماری
 ترکی استانبولی
 10000 لیر
دانشکده هنرهای زیبا
  ترکی استانبولی
9400 لیر
دانشکده علوم ورزشی
  ترکی استانبولی
7000 لیر
دانشکده علوم سلامت
  ترکی استانبولی
10000 لیر

لیست رشته های دانشگاه 19 مایس سامسون ترکیه

رشته های پربازده در لیست رشته های دانشگاه اون دوکوز مایس کم نیست. شما قبل از انتخاب رشته باید به نوع زبان آموزشی و هم چنین تسلط خود توجه کنید تا بتوانید بعد از انتخاب رشته، تحصیل خود را با معدل فارغ‌التحصیلی قابل قبولی به پایان برسانید. ما در ادامه شما را با دانشکده‌های این دانشگاه و 15 رشته محبوب به صورت موردی آشنا می‌کنیم که شامل:

لیست دانشکده ها:

دانشکده پزشکی
دانشکده دندانپزشکی
دانشکده علوم سلامت
دانشکده دامپزشکی
دانشکده مهندسی
دانشکده حقوق
مدرسه تجارت بافرا
دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
دانشکده آموزش
دانشکده علوم و ادبیات
دانشکده معماری
دانشکده هنرهای زیبا
دانشکده معماری کشتی و مهندسی دریایی
دانشکده فضانوردی
دانشکده علوم مدیریتی و اقتصاد
دانشکده الهیات
دانشکده ارتباطات
دانشکده گردشگری
دانشکده علوم ورزشی
دانشکده کشاورزی

لیست بهترین رشته ها:

پزشکی
دندان پزشکی
دامپزشکی
حقوق
مهندسی
علوم و ادبیات
الاهیات
معماری
گردشگری
بهداشت
زبان های خارجی
هنرهای زیبا
ارتباطات
علوم انسانی
علوم اجتمای
اقتصاد و مدیریت

امکانات دانشگاه 19 مایس ترکیه

دانشگاه 19 مایس با این که جزء دانشگاه‌های دولتی ترکیه است اما امکانات و خدمات رفاهی و البته آموزشی قابل توجهی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد. متأسفانه برخی از متقاضیان بین‌المللی زمانی که متوجه می‌شوند دانشگاه دولتی است نسبت به امکانات رفاهی و آموزشی دید خوش‌بینانه‌ای ندارند؛ اما اگر قبل از انتخاب قطعی دانشگاه با کارشناسان یک مجموعه معتبر هم چون یوس تاکتیک در ارتباط باشند، انتخاب معقولانه تری را می‌توانند تجربه نمایند. امکانات دانشگاه اوندوکوز مایس شامل:

 1. خوابگاه
 2. سالن های ورزشی چند منظوره روباز و سربسته
 3. کتابخانه
 4. کلاس های مجهز در دانشگاه
 5. سالن مشاهدات فضایی
 6. سالن تئاتر
 7. مهمانسرا
 8. مرکز خدمات درمانی
 9. رستوران
 10. کافه تریا

خوابگاه دانشگاه 19 مایس

دانشگاه اوندوکوز مایس همانند دیگر دانشگاه‌های دولتی و اغلب خصوصی ترکیه خوابگاه‌های مجهزی را برای اسکان دانشجویان خود در نظر گرفته است. البته نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد، ظرفیت پذیرش دانشجو برای استفاده از خدمات خوابگاه است که در زمان ثبت نام شما باید به این موضوع نیز توجه ویژه ای داشته باشید.


سوالات متداول درباره دانشگاه 19 مایس

 • برای تحصیل در دانشگاه 19 ماییس سامسون چه آزمون هایی مورد نیاز است ؟
  برای تحصیل در این دانشگاه شما باید نمره قابل قبولی در آزمون یوس دانشگاه 19 مایس و  آزمون یوس مرکزی به دست آورید. البته مدرک تومر نیز جزء مدارک ضروری برای تحصیل است.
 • آخرین مبالغ تعیین شده هزینه شهریه دانشگاه 19 مایس چه قدر است؟
  شما چنان چه به بخش شهریه در این مقاله مراجعه کنید می‌توانید با شهریه هر رشته به راحتی آشنا شوید که با کوچک‌ترین تغییرات جدول شهریه آپدیت و به روز رسانی می‌شود.
 • آیا دانشگاه 19 ماییس خوابگاه دارد؟
  بله این دانشگاه دارای خوابگاه‌های مجهز با ظرفیت‌های محدود است که در زمان ثبت نام باید به ظرفیت خوابگاه نیز توجه کنید.