پروسه تایید مدرک داروسازی (فقط مورد تایید ها) در ایران

دانشجویانی که فارغ التحصیل شده اند ابتدا باید مدارک فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه دریافت نمایند.پس از اپلود در سامانه میخک وزارت امور خارجه (توجه داشته باشید تک تک صفحات باید اپلود شود) و دریافت کد تایید برای هر مدرک آن را همراه اطلاعات دیگر در سامانه موحد وزارت بهداشت ثبت نمایند.

شما علاوه بر مدارک تحصیلی دانشگاهی باید یک استعلام از وزارت اموزش پرورش برای مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی نیز داشته باشید.

این استعلام بصورت انلاین انجام میشود. پس از پرداخت هزینه برای هر دو‌مدرک پاسخ استعلام از طریق پرتال به شما نشان داده می شود. استعلام گیرنده باید وزارت بهداشت مشخص شود سپس تمامی موارد در سامانه موحد مورد بررسی قرار می گیرد.


ضمنا شما نیاز به تعهد محضری برای وزارت بهداشت نیز دارید که فرم آن در سایت موحد موجود می باشد. در دفترخانه های اسناد تعهد صورت گرفته و در جای مشخص شده سایت موحد اپلود می شود.

پس از بررسی مدارک ،نقص یا تکمیل پرونده شما توسط کارشناس مربوطه مشخص می شود.  
پس از اجازه شرکت در ازمون شما باید در دانشگاه علوم‌پزشکی مرکز استان خود حضور یافته و با پرداخت هزینه شرکت در ازمون کد داوطلبی را دریافت نمایید.
طبق اطلاعیه نهایی وزارت بهداشت این ازمون ۱۲ اسفند برگزار خواهد شد.هر سال دو بار(اسفند و شهریور ) این ازمون برگزار می شود.
توجه نمایید ازمون دانشجویان ارزشیابی خارج ، ارتقا خارج ، ۱۸۰ واحدی دانشجویان  داخل همگی همزمان با اسم ازمون جامع داروسازی برگزار می گردد.

آزمون ارزشیابی داروسازی در ایراناین آزمون که از ۱۸۰ سوال با نمره ۱۸۰ (هر سوال ۱ نمره بدون نمره منفی ) تشکیل شده است .
مباحث:
فارماسیوتیکس
دارو و درمان
فارماکولوژی
سم شناسی
کوگنوزی
شیمی دارویی

تعداد سوالات فارماسیوتیکس و دارو درمان هر کدام ۵۰ می باشد.
ازمون نسبت به سال های قبل سخت تر شده است.
بهترین منبع برای مطالعه کتاب های انتشارات اطمینان می باشد که خرید اینترنتی نیز از این انتشارات ممکن است.
شما باید کتاب های ازمون و درسنامه هر مبحث تهیه نمایید.
نمره قبولی هرسال متغیر بوده و بستگی به نمره اخذ شده توسط تمام شرکت کننده ها دارد.