لوگو دانشگاه هالیج دانشگاه هالیچ (Haliç University)

شهر: استانبول
نوع دانشگاه:خصوصی
تایید: نیست
زبان: ترکی, انگلیسی
تعداد دانشکده: 8
رتبه ترکیه: 138
سال تاسیس: 1998
پذیرش: دیپلم, TRYÖS

ویدیو معرفی دانشگاه هالیچ استانبول

این دانشگاه میزبان جامعه متنوعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان از سرتاسر جهان است که همگی وقف ارائه آموزش جامع به دانشجویان هستند که آنها را برای موفقیت در بازار جهانی آماده می کند. با تعهد به نوآوری و تعالی، دانشگاه هالیچ طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته های مختلف از جمله تجارت، مهندسی، هنر و علوم انسانی ارائه می دهد.

دانشگاه خصوصی هالیچ در نوامبر ۱۹۹۸ توسط بنیاد بیزیم bizim که یک بنیاد خیریه برای حمایت از کودکان لوسمی است، با مجوز قانونی به شماره ۲۵۴۷ در شهر استانبول تأسیس شد. دانشگاه هالیچ دارای ۲۱ دپارتمان آکادمیک در ۶ دانشکده خودش می‌باشد و علاوه بر این شامل ۳ مدرسه‌ی تخصصی در مقاطع کاردانی پرستاری، تربیت بدنی و علوم بهداشتی، ۱ هنرستان، ا آموزشگاه حرفه‌ای و ۳ برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی در بنیاد بیزیم است. «Haliç University» دارای یک کنسرواتوار نیز می‌باشد. به همین دلیل امروز قصد داریم تا در ادامه مقالات راهنمای تحصیل در ترکیه به بررسی یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر این کشور بپردازیم. دانشگاهی که شرایط خوبی را برای تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی را فراهم کرده است.پ

دانشگاه هالیچ کجاست؟

این دانشگاه قدیمی در کلان شهر استانبول با جمعیت تقریبی 15 میلیون نفر قرار گرفته است. استانبول پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است که تا پایان امپراتوری عثمانی، پایتخت ترکیه بوده است. دانشگاه هالیچ در منطقه بیوگلو Beyoğlu” ” واقع شده، در شاخ طلایی استانبول که غروب طلایی این آب دره طبیعی و زیبا معروف و مقصد گردشگران است و به لحاظ موقعیت در بخش اروپایی استانبول و در اطراف شهر ساحلی باستان Galata قرار دارد. بیوگلو جز مناطق پر جمعیت استانبول است و به خاطر پیشینه تاریخی همواره پذیرای توریست زیادی از سراسر دنیاست. افزون بر دانشگاه هالیچ، دانشگاه کنت استانبول، دانشکده هنر میمار سیسان و مدرسه بازرگانی لندن نیز از دیگر مراکز آموزشی معتبر در این منطقه هستند. از اماکن گردشگری در اطراف این دانشگاه می‌توان به موزه مینیاتورک و باغ هتل هیلتون اشاره کرد.

رتبه دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ از رتبه بندی بالایی در کشور ترکیه و در خاورمیانه برخوردار بوده و تا به حال 18 هزار دانشجو از کشورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند. در رتبه بندی که در Times Higher Education انجام شد، بیش از 1300 دانشگاه از میان 92 کشور جهان بررسی شد. هالیچ در بین 200 دانشگاه برتر جهان در حوزه کاهش نابرابری‌ها و برابری جنسیتی قرار دارد. همچنین این دانشگاه در حوزه مصرف مسئولانه و دسترسی به انرژی پاک و نیز در حوزه آموزش در جهان به ترتیب رتبه‌های 300 و 400 را کسب کرده است.

در این دانشگاه از واقعیت مجازی در کنار آموزش‌ها به‌صورت تکمیلی استفاده می‌شود. به عنوان مثال از شبیه‌سازی جراحی برای دانشجویان پزشکی و از شبیه‌سازی مکان‌یابی برای دانشجویان معماری استفاده می‌شود. سیاست دانشگاه هالیچ شکل‌گیری ” طراحی و خلاقیت” از طریق ایجاد نگرش متفاوت به مسائل است و تمرکز بر آن را اساس رشد فردی هر دانشجو می‌دانند. دانشگاه Haliç دارای ۳ پردیس در منطقه‌های SÜTLÜCE, ŞİŞHANE, LEVENT می‌باشد و در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نزدیک به حدود ۱۰۰۰۰ دانشجوی مشغول به تحصیل دارد.

نکته: طبق آخرین آمار وب‌سایت 4icu دانشگاه هالیچ در بین تمام دانشگاه‌های سراسر جهان دارای رتبه 3794 و در بین دانشگاه‌های کشور ترکیه رتبه 74 را کسب نموده است.

شرایط پذیرش دانشگاه هالیچ

هالیچ یکی از آن دانشگاه‌هایی است که شرایط آسانی برای پذیرش دانشجویان، نه تنها از ترکیه بلکه از تمام جهان دارد. شما برای پذیرش در دانشگاه هالیچ در مقطع کارشناسی به پاسپورت، ریز نمرات دوره دبیرستان، ترجمه رسمی تمامی مدارک به زبان انگلیسی یا ترکی و مدرک دیپلم احتیاج دارید، اما برای بعضی رشته ها مواردی اضافه خواهد شد.

در مقطع کارشناسی ارشد ترکیه نیز به پاسپورت، ریز نمرات دوره کارشناسی، مدرک کارشناسی و دو توصیه‌نامه به همراه مهر و امضا نیاز خواهید داشت. تفاوت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد با پذیرش در مقطع کارشناسی در این است که باید برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی نمره 79 مدرک TOEFL را کسب کنید. البته نگران نباشید چون داشتن مدرک زبان انگلیسی برای گرفتن پذیرش در دانشگاه هالیچ برای مقطع کارشناسی ارشد لزومی ندارد. این دانشگاه خصوصی پذیرش خودش را از دو روش انجام می‌دهد که هر کدامشان مختص به بخشی از دانشجویان و متقاضیان می‌شود. در ادامه به بررسی این دو روش خواهیم پرداخت:

  1. روش اول (مختص دانشجویان بومی): روش اول برای دانشجویان بومی کشور ترکیه است و برای این منظور لازم است که متقاضیان در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت نمایند و پس از دریافت نمره قبولی می‌توانند مشغول ادامه تحصیل در این دانشگاه بشوند.
  2. روش دوم (مختص دانشجویان خارجی): روش دوم نیز مربوط به دانشجوهای غیر بومی و خارج از کشور ترکیه می‌باشد که باید برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در آزمون GMAT شرکت کنند و نمره‌ی بالای ۵۵۰ را کسب کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق آزمون‌های GRE و SAT نیز مجوز ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه ر کسب کنند. امتیازهای لازم برای پذیرش در این دانشگاه از طریق این آزمون‌ها به ترتیب ۲۸۰ و ۱۸۰۰ است.

مجموعه یوس تاکتیک به دلیل رابطه مستقیم با دانشگاه هالیچ ترکیه هم اکنون می‌تواند بدون شرایط خاصی از این دانشگاه تا 50 درصد بورس بگیرد. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

امکانات دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ همه ساله رقمی بین 9000 تا 10000 نفر دانشجو در رشته‌های مختلف به‌صورت بومی و بین‌المللی ثبت‌نام می‌کند. آگاهی از سطح امکانات این دانشگاه می‌تواند تا حدود بسیار زیادی شما را با وجهه‌ی این دانشگاه آشنا کند.

رویدادهای فرهنگی هنری

دانشگاه هالیچ از نظر فرهنگی و هنری، دانشگاه بسیار فعالی است و همین موجب می‌شود تا کیفیت زندگی دانشجویانش در سطح بسیار خوبی قرار داشته باشد. این دانشگاه هر ساله میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری مختلفی مثل نمایشگاه‌های مختلف هنرهای زیبا، هنرهای بصری، موسیقی و … است و دارای سالن ویژه و اختصاصی برای تئاتر نیز می‌باشد.

باشگاه‌های دانشجویی

جالب است بدانید که دانشگاه هالیچ دارای بیش از 30 باشگاه دانشجویی مختلف در زمینه‌های اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، هنری و … می‌باشد. این امکانات تحصیل در ترکیه را برای دانشجویان لذت‌بخش‌تر می‌کنند و به دانشجو کمک می‌کند تا در کنار تحصیل، فرصت آشنا شدن با فرهنگ‌های مختلف را نیز داشته باشد.

خوابگاه دانشگاه هالیچ

این دانشگاه به نیازهای اسکان دانشجویان خود بسیار اهمیت می‌دهد. خوابگاه‌های این دانشگاه در عین قرار گرفتن در بستر معاصر ترکیه، دارای امکانات بسیار مدرنی نیز هستند. در اختیار گذاشتن رستوران و کافه تریا، سیستم گرمایش مرکزی پیشرفته، سالن مخصوص لباسشویی، امکانات خوب برای تماس تلفنی، اتاق‌های جلسات و فعالیت‌های درسی و اینترنت 24 ساعته از جمله خدمات ارائه شده در خوابگاه‌ها برای دانشجویان است.

نتیجه‌گیری

طبق گفته‌ی رسانه‌ی اختصاصی دانشگاه هالیچ، مفاهیم با ارزش در این دانشگاه عبارت‌اند از شفافیت، اطمینان، آزادی فردی و پایداری. اگر دوست دارید که یک ماجراجویی تحصیلی را در کشوری جدید آغاز کنید و در عین حال از حضور در یک فرهنگ جدید نیز استقبال می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که این دانشگاه را در بین گزینه‌های خودتان برای تحصیل در ترکیه قرار دهید؛ اما فراموش نکنید که قبل از هر اقدامی از متخصصان و افراد باتجربه در زمینه مشاوره بورسیه تحصیلی ترکیه، مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر حتماً با کارشناسان مجموعه یوس تاکتیک در تماس باشید.

سوالات متداول دانشگاه هالیچ

دانشگاه هالیچ مورد تایید وزارت علوم و بهداشت است ؟

خیر ،دانشگاه هالیچ مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت نیست، دانشگاه هالیچ از رتبه بندی بالایی در کشور ترکیه و در خاورمیانه برخوردار بوده و تا به حال 18 هزار دانشجو از کشورهای مختلف در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند.

با قبولی در کدام آزمون ها میتوانیم در دانشگاه هالیچ ادامه تحصیل بدهیم ؟

دانشجویان باید برای ادامه تحصیل در این دانشگاه در آزمون GMAT شرکت کنند و نمره‌ی بالای ۵۵۰ را کسب کنند. متقاضیان می‌توانند از طریق آزمون‌های GRE و SAT نیز مجوز ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه را کسب کنند.

آیا دانشگاه هالیچ دارای خوابگاه برای دانشجویان است ؟

بله ،دانشگاه هالیچ مجهز به خوابگاه دانشجویی است امکانات مدرن از جمله،رستوران و کافه تریا، سیستم گرمایش مرکزی پیشرفته، سالن مخصوص لباسشویی، امکانات خوب برای تماس تلفنی، اتاق‌های جلسات و فعالیت‌های درسی و اینترنت 24 ساعته از جمله خدمات ارائه شده در خوابگاه‌ها برای دانشجویان است.

برای اطااع از شهریه های دانشگاه هالیچ با مجموعه یوس تاکتیک در ارتباط باشید.