دانشگاه bau ترکیه

دانشگاه باهچه شهیر که به اختصار BAU هم نامیده می‌شود، یک موسسه آموزشی خصوصی در ترکیه است که در بخش اروپایی شهر استانبول واقع شده است. مجمع ملی ترکیه مجوز تاسیس دانشگاه Bahçeşehir ترکیه را توسط بنیاد آموزش Bahçeşehir Uğur در سال 1998 صادر کرد.


 • یک پروتکل آکادمیک و استراتژیک اندکی بعد (فوریه 1998) توسط این بنیاد با دانشگاه ایالتی سن‌دیه‌گو در کالیفرنیا در ایالات متحده امضا شد. ثبت نام اولین دانش آموزان پس از اولین آزمون ورودی (ÖSYS) در سال تحصیلی 1999-2000 انجام شد.
 • پردیس اصلی BAU در کرانه‌های تنگه بسفروس بر مناظر بسیار جذاب و دیدنی شهر به تماشا نشسته و فضایی بسیار مفرح برای علاقمندان به تحصیل در ترکیه ایجاد کرده است. این موسسه در قلب تپنده استانبول واقع شده و دسترسی بسیار آسان و مناسبی به دیگر نقاط شهر دارد.
 • دانشگاه Bahçeşehir University یکی از معدود دانشگاه های ترکیه است که سخنرانی‌ها و کنفرانس‌هایی به زبان انگلیسی برگزار می‌کند؛ بنابراین، دانشجویانی که برای BAU درخواست پذیرش تحصیلی می‌کنند، باید از مهارت زبان انگلیسی بالایی برخوردار باشند.
 • دانشگاه Bahçeşehir ترکیه در 9 دانشکده، یک مدرسه زبان، 2 مدرسه حرفه‌ای و چهار انستیتو تحصیلات تکمیلی برای بیش از 17 هزار دانشجوی ترک و بین‌المللی پذیرش تحصیلی صادر می‌کند که از این تعداد 10137 دانشجوی کارشناسی و 4716 دانشجویان کارشناسی ارشد هستند. تعداد دانشجویان مقطع معادل کاردانی در انستیتوهای حرفه‌ای 1072 نفر است. حدود 1047 مدرس عالی‌رتبه در این مجموعه تدریس می‌کنند.
 • با 4 پردیس فعال در شهر استانبول Bahçeşehir University مجموعه‌ای مجهز و خوش‌نامی‌ست که در زمینی به مساحت 1400 متر، با پنج کافه و رستوران مختلف میزبان علاقمندان مهاجرت تحصیلی می‌شود. کتابخانه دانشگاه Bahçeşehir ترکیه با بیش از 250 هزار نشریه، کتاب مجلد و کتاب الکترونیکی در فضایی به وسعت 1400 متر مربع یکی از مجهزترین کتابخانه‌های شهر استانبول است.
 • علاوه بر 4 پردیس آکادمیک در شهر استانبول، شبکه جهانی BAU حدود 7 پردیس دیگر نیز خارج از مرزهای کشور ترکیه دارد؛ دو پردیس در ایالات متحده (واشنگتن دی سی و بوستون)، یک پردیس در کانادا (تورنتو)، یک پردیس در ایتالیا (رم)، یک پردیس در آلمان (برلین)، یک پردیس در گرجستان (باتومی) و یک پردیس در چین (هنگ کنگ).
 • سیستم آموزش عالی دانشگاه باهچه شهیر ترکیه مطابق با فرآیند بولونیا و دیگر موسسات آموزش عالی اروپایی طراحی شده است؛ از این رو، دانشجویان می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی مدرک خود را برای یافتن شغل یا ادامه تحصیل به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی ارائه دهند.
 • افزون بر این، دانشگاه Bahçeşehir ترکیه در ده‌ها برنامه بین‌المللی از جمله برنامه‌های انتقال دانشجو شرکت کرده است؛ با این حساب، دانشجویان پس از گذراندن تعداد مشخصی از واحدهای درسی، می‌توانند برای ادامه تحصیل به دیگر موسسات آموزش عالی طرف قرار این مجموعه منتقل شوند.
 • این موسسه با بیش از 193 شریک آموزشی و پژوهشی همکاری بین‌المللی دارد. یکی از ده‌ها دانشگاه‌های معروف جهان و موسسات آموزش عالی طرف قرار داد BAU دانشگاه هاروارد ایالات متحده است که در زمینه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی با Bahçeşehir University همکاری دارد.
 • فعالیت‌های BAU تنها به بخش آموزش عالی و تحقیقاتی محدود نمی‌شود. موسسات آموزشی تحت نظر Bahçeşehir University با عنوان Bahçeşehir Uğur شامل 35 مهد کودک، 18 دبستان، 47 دبیرستان و 177 مرکز آموزشی خصوصی در سراسر کشور ترکیه می‌شود که از دوران پیش از مدرسه تا پایان دوره آکادمیک به پرورش استعدادهای تمام گروه سنی می‌پردازد.
 • استفاده از خدمات حمل‌ونقل عمومیِ شهر برای دانشجویان BAU رایگان است؛ دانشگاه باهچه شهیر برای ایاب و ذهاب دانشجویان خود قایق‌های شخصی بین دو محوطه دانشگاهی واقع در بشیکتاش شمالی، بشیکتاش جنوبی، گزتپه و گالاتا در منطقه‌ای به نام BAU PORT ارائه می‌دهد. قایق‌ها در ساعات معینی از روز از اسکله خود خارج می‌شوند و مسیری بسیار جذاب را بین بشیکتاش و گالاتا طی می‌کنند.
 • برنامه CO-OP که مخفف «برنامه آموزش مشارکتی یا Cooperative Education Program» است، یک مدل آموزشی در BAU است که آموزه‌های تئوری را با دنیای کار و تجارت ادغام می‌کند. هدف برنامه‌های CO-OP اتحاد آموزش و زندگی کاری است. 
 • دانشجویان Bahçeşehir University ضمن گذراندن دوره تخصصی و آکادمیک خود، با این مدل تجربه کاری هم کسب می‌کنند. در دانشگاه باهچه شهیر برنامه‌هایCO-OP  با همکاری بیش از 1500 شریک محلی و 150 شریک بین‌المللی برگزار می‌شود.

  رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر استانبول
 • افزون بر شهرت BAU در داخل کشور ترکیه، وجهه بین‌المللی آن نیز دانشگاه باهچه شهیر را به یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه تبدیل کرده است. هر ساله نام Bahçeşehir University در لیست 20 دانشگاه برتر ترکیه یافت می‌شود.
  بر اساس رتبه‌بندی موسسه تایمز times higher education در سال 2021 باهچه شهیر در جایگاه جهانی 1001+ قرار گرفته و در شاخص تاثیرگذاری رتبه 401–600 را به دست آورده است. در میان دانشگاه‌های جوان و تازه‌تاسیس هم BAU در رتبه جهانی 301–350 قرار گرفته است.

 • در شاخص بهره‌وری و حفاظت از انرژی رتبه‌بندی QS در سال 2021 دانشگاه باهچه شهیر ترکیه رتبه 211- 220 جهانی را به دست آورده است. در گزارش موسسه رتبه‌بندی QS، مجموعه BAU با نزدیک به 4 هزار دانشجوی بین‌المللی و ارائه صدها پروژه تحقیقاتی یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برشمرده می‌شود.

 • در آخرین گزارش‌های رتبه‌بندی cwur در سال تحصیلی 2021 – 2022 دانشگاه  Bahçeşehirترکیه در جایگاه 47 ملی در میان دانشگاه های ترکیه و در رتبه جهانی 1769 قرار گرفته است. دانشگاه Bahçeşehir استانبول در سال 2007 جایزه "Superbrands of Turkey" یا همان اَبَر مارک‌های ترکیه را دریافت کرد.


رشته های دانشگاه باهچه شهیر استانبول

9 دانشکده،3 مدرسه تخصصی و 4 دانشکده تحصیلات تکمیلی در کنار موسسه فعلیِ تحقیقات BAU از شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات گرفته تا پزشکی عمومی، جراحی، برنامه‌های کاربردی علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک و نورولوژی بالینی، Bahçeşehir University را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل در تبدیل کرده است.

در BAU حدود 100 دوره کارشناسی و 144 برنامه کارشناسی ارشد با مدیریت 643 عضو هیئت علمی ارائه می‌شود. برنامه‌های تحصیلی این موسسه بسته به مقطع و نوع رشته، 18 ماه تا 6 سال طول می‌کشد. برخی رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت با پایان‌نامه و بدون پایان‌نامه هم ارائه می‌شود. بنابراین پیش از انتخاب و درخواست پذیرش تحصیلی به نوع آن توجه کنید.

 • در دانشکده حقوق به ریاست پروفسور آیشه نوح‌اوغلو  Ayşe Nuhoğlu بهترین‌های این رشته ارائه می‌شود. زبان برنامه‌های تحصیلی دانشکده حقوق دانشگاه Bahçeşehir استانبول 70 درصد ترکی و 30 درصد انگلیسی است؛ بنابراین اخذ پذیرش این رشته‌ها از BAU نیاز به ارائه مدارک هر دو زبان‌های ترکی و انگلیسی دارد.
 • رشته‌های دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی BAU در دپارتمان‌هایی نظیر فرهنگ و ادبیات آمریکا، روابط اتحادیه اروپا، اقتصاد، اقتصاد و دارایی، مدیریت کسب و کار، مدیریت لجستیک، علوم سیاسی و روابط بین الملل، امور مالی بین المللی، تجارت بین المللی، جامعه شناسی، و روانشناسی طراحی و ارائه می‌شوند.
 • دانشکده ارتباطات دانشگاه Bahçeşehir استانبول با ریاست پروفسور حسن کمال سوهر در دپارتمان‌های طراحی بازی دیجیتال، عکاسی و فیلمبرداری، طراحی ارتباطات، روابط عمومی، تبلیغات، سینما و تلویزیون، رسانه های جدید و ... از میان علاقمندان به تحصیل در ترکیه دانشجو می‌پذیرد.
 • دانشکده معماری و طراحی BAU که مورد توجه علاقمندان به مهاجرت تحصیلی قرار گرفته، رشته‌های متنوعی در دپارتمان‌های معماری،معماری داخلی و طراحی محیط، طراحی محصولات صنعتی و ... طراحی و برگزار می‌شود.
 • دانشکده مهندسی و علوم طبیعی هم در دپارتمان‌های مهندسی رایانه، مهندسی پزشکی، مهندسی صنایع، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم‌های انرژی، مهندسی عمران، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، مهندسی مدیریت، مهندسی مکاترونیک، مهندسی ریاضی، مهندسی هوش مصنوعی، و مهندسی نرم افزار میزبان علاقمندان به تحصیل در ترکیه می‌شود.
 • دانشکده علوم بهداشت Bahçeşehir University رشته‌های متنوع خود را در دپارتمان‌های شنوایی شناسی، فیزیوتراپی و توانبخشی، کار درمانی، پرستاری، تغذیه و رژیم درمانی، فیزیوتراپی و توانبخشی، و مدیریت موسسات بهداشتی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی هم ارائه می‌دهد.
 • در دانشکده پزشکی که برای علاقه‌مندان تحصیل در ترکیه هم پذیرش تحصیلی صادر می‌شود، رشته‌های متعددی در دپارتمان‌های علوم پایه، علوم پزشکی بالینی، و علوم جراحی طراحی و ارائه می‌شود.
 • متقاضیان تحصیل در دانشگاه های ترکیه در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی می‌توانند در رشته‌های علوم بیم‌سنجی (که به آن آمار بیمه یا ریاضیات بیمه نیز گفته می‌شود)، ریاضیات کاربردی، معماری، مهندسی زیستی، مهندسی رایانه، و امنیت سایبری دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی دانشگاه باهچه شهیر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.
 • از دیگر رشته‌های دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی BAU می‌توان به مهندسی برق و الکترونیک، مدیریت انرژی و محیط زیست، بهره‌برداری و فناوری سیستم‌های انرژی، مدیریت مهندسی، مهندسی صنایع، فناوری اطلاعات، طراحی داخلی، مهندسی مکاترونیک، فناوری‌های صوتی، مدیریت زنجیره تامین و تدارکات، مدیریت سیستم‌های شهری و حمل‌ونقل اشاره کرد.
 • متقاضیان مهاجرت تحصیلی در مقطع دکتری دانشگاه های ترکیه هم می‎‌توانند در رشته‌های مهندسی رایانه، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی صنایع، ریاضیات، تاریخ ، نظریه و نقد در طراحی (معماری) از دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی دانشگاه Bahçeşehir ترکیه پذیرش تحصیلی دریافت کنند.
 • در دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی BAU رشته‌های e-MBA / MBA آموزش از راه دور، MBA اجرایی، اقتصاد مالی، مدیریت کارآفرینی و نوآوری، امور جهانی، بازیگری پیشرفته، مدیریت منابع انسانی، قانون عمومی، روانشناسی بالینی، امور جهانی، تجارت جهانی و بازاریابی، سیاست جهانی و روابط بین‌الملل، حسابداری و گزارش بین‌المللی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود.
 • از دیگر برنامه‌های مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی Bahçeşehir University می‌توان به طراحی بازی، حقوق خصوصی، ارتباطات بازاریابی و روابط عمومی، بازاریابی، تبلیغات و مدیریت ارتباطات برند، بازار سرمایه و امور مالی، بازارهای سرمایه و حقوق تجارت، فیلم و تلویزیون، مدیریت ورزشی، بازاریابی استراتژیک و مدیریت برند، تاریخ، آموزش از راه دور سیاست جهانی و روابط بین‌الملل، سیستم‌های مدیریت اطلاعات اشاره کرد.
 • در دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی برنامه‌های دکتری نظیر اقتصاد و دارایی، مدیریت کسب‌وکار، قانون عمومی، حقوق خصوصی، تبلیغات و روابط عمومی، تحقیقات سینما و رسانه، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، طراحی داخلی و ... نیز برگزار می‌شود.
 • در مدرسه‌های تخصصی فنی حرفه‌ای دانشگاه باهچه شهیر رشته‌هایی نظیر برنامه نویسی کامپیوتر، تجارت خارجی، مکاترونیک، حمل و نقل دریایی و مدیریت، امنیت و حفاظت خصوصی آموزش داده می‌شود و در پایان مدرکی معادل کاردانی ارائه می‌شود.
 • متقاضیان پذیرش تحصیلی BAU که مهارت کافی در زبان انگلیسی ندارند، می‌توانند پیش از آغاز دوره تخصصی خود در مقطع مورد نظر، در مدرسه آمادگی زبان انگلیسی دوره‌های خود را تمکیل کنند و پس از آن وارد دوره تخصصی شوند.
 • دانشکده‌های هنر و طراحی BAU رشته‌های مدیریت کسب و کار، ارتباطات، اقتصاد و امور مالی، آموزش و پرورش، مهندسی، کارآفرینی و بازاریابی، سیاست جهانی و روابط بین الملل، علوم بهداشتی، حقوق، مدیریت در هر دو مقطع عالی و دانشکده علوم اجتماعی برنامه‌های مقطع کارشناسی‌ارشد و دکتری هم ارائه می‌کنند.

پذیرش تحصیلی دانشگاه باهچه شهیر استانبول

هر یک از دانشگاه های ترکیه بسته به رشته و مقطع تحصیلی شرایط مشخصی را برای صدور پذیرش تحصیلی دانشجویان بین‌المللی درنظر گرفته‌اند که شرح آن به تفضیل در سایت رسمی موسسات آموزشی آمده است. بنابراین پیش از هر اقدامی برای مهاجرت تحصیلی باید شرایط و مدارک مورد نیاز رشته منتخب در موسسه آموزشی مورد نظر به دقت مطالعه شود.

 • زبان تدریس در Bahçeşehir University هر دو زبان ترکی و انگلیسی است؛ تدریس در برخی رشته‌ها بیشتر به زبان ترکی انجام می‌شود که پذیرش آن نیاز به ارائه مدرک زبان ترکی با نمره مناسب است. اما بیشتر برنامه‌های تحصیلی فارغ از مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر دارند.
 • رشته‌های دانشکده حقوق، برنامه کارشناسی‌ارشد رشته بانکداری و مالی، برنامه کارشناسی رشته فیزیوتراپی و توانبخشی، برنامه کارشناسی رشته‌های تغذیه، پرستاری، موسیقی، هنرهای نمایشی، و ده‌ها برنامه تحصیلی دیگر در دانشگاه Bahçeşehir استانبول به زبان ترکی برگزار می‌شوند.
 • طبق قوانین شورای عالی آموزش و پرورش ترکیه (عالی‌رتبه‌ترین مسئول نظارت بر دانشگاه های ترکیه) BAU می‌تواند هر ساله از میان 2 هزار و پانصد درخواست پذیرش 80 دانشجوی بین‌المللی و تنها 8 دانشجوی ترک را بپذیرد؛ به عبارتی دیگر، اولویت پذیرش در دانشگاه Bahçeşehir ترکیه با متقاضیان مهاجرت تحصیلی است.
 • انتخاب از میان 2500 درخواست‌کننده پذیرش بر اساس معیارهای مشخصی مانند نمره زبان انگلیسی و نمره معدل آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات صورت می‌گیرد. با اینکه حداقل نمره معدل برای پذیرش 12 (از 20) اعلام شده، اما دارندگان مدارک فارغ‌التحصیلی با نمرات بالا شانس بیشتری برای پذیرش دارند.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر برای دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه Bahçeşehir استانبول الزامی نیست؛ علاقمندان تحصیل در ترکیه که مدرک زبان معتبری ندارند، می‌توانند در آزمون زبان آنلاین موسسه BAU شرکت کنند؛ مقطع کارشناسی حداقل نمره 60 و برای پذیرش مقاطع عالی حداقل نمره 65 از این آزمون الزامی است.
 • متقاضی با ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره مناسب نیازی به شرکت در آزمون ندارد؛ مدرک زبان تافل IBT  با حداقل نمره 72 برای مقطع کارشناسی و نمره 79 برای مقطع کارشناسی ارشد (یا معادل آن) برای پذیرش شدن کافی‌ست.
 • متقاضیان تحصیل در ترکیه که نمره کمتر از حد نصاب BAU در کارنامه زبان خود داشته باشند، باید پیش از آغاز دوره تحصیلی آکادمیک، در دوره زبان انگلیسی دانشگاه Bahçeşehir استانبول شرکت کنند و با ارتقا سطح مهارتی وارد دوره تخصصی شوند.
 • داشتن سابقه علمی و علاقمندی به مطالعه و شرکت در امور داوطلبانه شانس پذیرش متقاضی را افزایش می‌دهد. با اینکه ارائه کارنامه آزمون‌های ورودی دانشگاه های ترکیه مانند SAT یا ACT الزامی نیست، اما کسب امتیاز مناسب از این آزمون‌ها می‌تواند در نظر مسئولان پذیرش دانشجویان بین‌المللی تاثیرگذار باشد.
 • علاقه‌مندان به رشته‌های زیرمجموعه علوم پزشکی باید نمرات خوبی را در دورس پایه علوم پزشکی دوران دبیرستان مانند زیست شناسی کسب کرده باشند. بنابراین علاوه بر نمره معدل کل، ریز نمرات به خصوص نمرات درس‌های مرتبط با رشته تحصیلی انتخابی در نتیجه درخواست تاثیرگذار است.
 • ارائه انگیزه‌نامه با تعهد به حوزه پزشکی، فعالیت و کار عملی، مشارکت در فعالیت‌های داوطلبانه (در صورت امکان) از جمله موارد موثر در نتیجه درخواست پذیرش تحصیلی هستند. در واقع پذیرش دانشگاه Bahçeşehir ترکیه الزامی به شرکت در آزمون ورودی ندارد، اما سوابق تحصیلی متقاضی باید نظر مسئولان را جلب کند.
 • زمانی که لیست مدارک مورد نیاز پذیرش کامل و جامع آپلود شود، درخواست متقاضی به دست مسئولان دانشجویان بین‌المللی می‌رسد؛ به عبارتی دیگر، پرونده‌ای که مدارک آن نقص داشته باشد، مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.
 • در صورتی که متقاضی مهاجرت تحصیلی تمام موارد مورد نیاز را ارسال کرده باشد، ظرف دو هفته نتیجه درخواست طی ایمیلی به دست متقاضی می‌رسد. در صورت قبولی متقاضی باید هزار دلار از شهریه را پرداخت کند. البته این مبلغ برای متقاضیان رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی 5 هزار دلار اعلام شده است. پس از پرداخت این مبلغ، نامه پذیرش اصلی صادر می‌شود.
 • به منظور نهایی شدن ثبت نام، متقاضی تحصیل در ترکیه باید در پردیس جنوبی BAU بشیکتاش با نسخه‌های اصلی مدارک مورد نیاز حضور داشته باشد؛ ارائه گذرنامه، دیپلم دبیرستان (ترکی یا انگلیسی)، ریز نمرات دوره دبیرستان (پایه های نهم دهم یازدهم و دوازدهم ترکی یا انگلیسی)، مدرک فارغ‌التحصیلی معادل‌سازی‌شده (دریافت از سفارتخانه‌های کشور ترکیه یا پس از ثبت نام از دفاتر دولتی در استانبول)، نسخه اصلی نامه پذیرش رسمی، 1 قطعه عکس، پرداخت مابقی شهریه، و کارنامه قابل قبول مهارت انگلیسی (در صورت وجود) از جمله مدارک مورد نیاز این مرحله هستند.
 • باید توجه داشت که همه مدارک تحصیلی پیشین از ریز نمرات دبیرستان گرفته تا مقاطع بالاتر، باید مهر و تأیید وزارت امور خارجه را داشته باشند تا در مقاصد بین‌المللی برای مهاجرت تحصیلی مورد استفاده قرار گیرند. 
 • پذیرش تحصیلی رشته‌هایی که به زبان ترکی ارائه می‌شوند، نیاز به مدرک زبان ترکی TOMER در سطح B2 دارند. صرف نظر از رشته‌های ارائه شده در دانشکده حقوق، بیشتر برنامه‌های تحصیلی ترکیه مختص مقاطع عالی هستند.
 • متقاضیان مهاجرت تحصیلی در مقطع دکتری باید علاوه بر مدرک زبان انگلیسی (یا ترکی) با نمره بالاتر، باید بسته به رشته تحصیلی کارنامه معتبری از آزمون GRE با حداقل نمره 154 یا کارنامه آزمون GMAT با حداقل نمره 500 ارائه دهند.

جهت بررسی شرایط خود طبق استانداردهای پذیرش تحصیلی دانشگاه Bahçeşehir ترکیه به تفکیک مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر می‌توانید با رزرو وقت مشاوره آنلاین مهاجرت تحصیلی پاسخ سوالات خود را از کارشناسان بخش اعزام دانشجو یوس تاکتیک دریافت کنید.

ددلاین دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

بر اساس قوانین پذیرش تحصیلی دانشگاه Bahçeşehir استانبول پرونده‌هایی بررسی می‌شود که مدارک مورد نیاز آن‌ها تکمیل شده باشد. به دلیل اهمیت این موضوع لیست مدارک مورد نیاز رشته و مقطع تحصیلی منتخب را به دقت بررسی کنید. 

پذیرش مقاطع کارشناسی و دکتری BAU فقط در ترم پاییز صورت می‌گیرد. اگر به هر دلیلی پرونده متقاضی تکمیل نباشد، شروع دوره تخصصی او یک سال تحصیلی به تعویق می‌افتد! بنابراین دقت در ارسال مدارک به عنوان بیان‌کننده وجه تحصیلی دانشجو باید دقت بسیاری شود.

برای دیدن کامل رشته ها و شهریه دانشگاه باهچه شهیر استانبول کلیک کنید

مشاهیر دانشگاه

Adil Karaismailoğlu-وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه

Derya Çayırgan-والییبالیست

Ömer Fatih Sayan -مقامات ترکیه

Yiğit Koçak -بازیگر